Sukces młodych artystów w Pradze!

Młodzi wykonawcy ze Słupsku wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Пражская романсиада” który odbył się w ramach międzynarodowego projektu „Golden World Music”. „ Романсиада” to prestiżowy konkurs dla wykonawców rosyjskich romansów z całego świata. Jego finał odbywa się w Moskwie. Konkurs rozwija się dynamicznie i od ubiegłego roku wychodzi poza granice Rosji i odbywa się w różnych miastach Europy. Biorą w nim udział osoby w różnym wieku, zarówno profesjonalni artyści jak i zwykli miłośnicy rosyjskich romansów.

21 października w Pradze wystąpili: Wanesa Dyś - ucząca się śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku, oraz Grzegorz Pelutis - student Akademii Sztuki w Szczecinie. Występy słupszczan zakończyły się dużym sukcesem. Wanesa Dyś zwyciężyła w kategorii muzyka estradowa, natomiast Grzegorz Pelutis zajął 3 miejsce w kategorii śpiew operowy. Obydwoje uczą się języka rosyjskiego w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku. Wielokrotnie brali także udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej organizowanym przez CKijR oraz MDK w Słupsku. Ich opiekunem podczas wizyty w Pradze była kierownik CKiJR- Anna Łanska.