PUP rozpoczyna nabór wniosków od obcokrajowców

07 Uniwersytet w Petersburgu rozpoczął przyjmowanie dokumentów od obcokrajowców. Dokumenty od kandydatów na miejsca płatne, finansowane z budżetu federalnego, będą przyjmowane do 21 maja 2021 r. do godz. 18:00 (czasu moskiewskiego), na miejsca płatne - do 25 czerwca 2021 r. do godz. 18:00 (czasu moskiewskiego).

Zwracamy uwagę, że osoby, składające dokumenty na studia magisterskie "Współczesna matematyka", wniosek i dokumenty należy złożyć do 30 kwietnia 2021 r. (na miejsca finansowane ze środków budżetowych budżetu federalnego) i do 23 maja 2021 r. (na miejsca z opłatą czesnego), kandydaci na studia podyplomowe z "Matematyki współczesnej" - do 30 kwietnia 2021 r. (dla miejsc finansowanych z budżetu federalnego) i do 18 czerwca 2021 r. (dla miejsc w ramach czesnego).

Istnieje możliwość ubiegania się o przyjęcie na Uniwersytet Państwowy w Petersburgu całkowicie zdalnie, ponieważ egzaminy wstępne odbywają się w formie konkursu dokumentów (portfolio).

Wyniki zostaną opublikowane w sekcji "Komisja przyjęć" na stronie internetowej Uniwersytetu nie później niż 7 czerwca 2021 r. (dla miejsc finansowanych z budżetu federalnego) i nie później niż 12 lipca 2021 r. (dla miejsc z opłatą za naukę).

Dokumenty przyjmowane są w elektronicznej formie cyfrowej, aby je złożyć wystarczy zarejestrować się na osobiste konto w dziale "Komisja Rekrutacyjna" na stronie internetowej Uczelni i wgrać niezbędne dokumenty (pełna lista wymaganych dokumentów znajduje się w dziale "Komisja Rekrutacyjna").

W celu informacyjnym dla wnioskodawców, odbędzie się seria spotkań online "Spotkania informacyjne z zagranicznymi wnioskodawcami Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego" w terminie od lutego do maja 2021 r. w języku rosyjskim, angielskim, chińskim, hiszpańskim i arabskim.

Kandydaci będą mogli dowiedzieć się o możliwościach edukacyjnych oferowanych przez PUP dla obcokrajowców, a także o specyfice przyjęcia w 2021 roku.

Petersburski Uniwersytet Państwowy już trzeci rok z rzędu stał się najbardziej popularną uczelnią w Rosji wśród obcokrajowców (według danych Federalnej Agencji do spraw Wspólnoty Niepodległych Państw, Rodaków Żyjących za Granicą i Międzynarodowej Współpracy Humanitarnej (Rossotrudnichestvo)).

Petersburski Uniwersytet Państwowy oferuje wiele znaczących działań dla obcokrajowców, w tym promocję języka i kultury rosyjskiej za granicą oraz działania w zakresie doradztwa zawodowego, konkursy intelektualne, co przyciąga utalentowaną młodzież zagraniczną do studiowania na rosyjskich uczelniach.

Uczelnia organizuje olimpiadę uczniów szkół z udziałem obywateli państw obcych, organizuje etap finałowy olimpiady uczniów PUP za granicą (w roku akademickim 2019/20 etap finałowy odbył się w Republice Białorusi, Republice Kazachstanu, Republice Tadżykistanu, Republice Uzbekistanu), od 2018 r. organizuje olimpiadę z języka rosyjskiego jako obcego dla uczniów szkół zagranicznych i studentów, a od 2019 r. wspólnie z Ministerstwem Edukacji Federacji Rosyjskiej realizuje projekt olimpiady online z języka rosyjskiego jako obcego. Za granicą Uniwersytet realizuje również projekt "PUP Online School", który pozwala studentom zagranicznym ze znajomością języka rosyjskiego na poziomie B1 i wyższym uczyć się języka rosyjskiego, literatury rosyjskiej i historii Rosji za pomocą technologii nauczania na odległość od nauczycieli Uniwersytetu, dla studentów w każdym wieku organizowany jest projekt oceny biegłości językowej "Język rosyjski w codziennej nauce dla uczniów", odbywają się praktyki mówienia (klub metodyczny dla uczących się języka rosyjskiego). Nagrania z zajęć są dostępne dla wszystkich chętnych.

Uczelnia stwarza obcokrajowcom możliwość zdalnego sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie języka rosyjskiego poprzez przystąpienie do egzaminu językowego TORFL. Ponadto Uniwersytet stworzył kursy online ukierunkowane na naukę języka rosyjskiego, kultury rosyjskiej, literatury rosyjskiej, prowadzi webinaria na temat aktualnych zagadnień nauczania języka rosyjskiego oraz państwowego systemu egzaminowania z języka rosyjskiego jako obcego, webinaria na temat przygotowania do egzaminów dla studentów (w języku rosyjskim i angielskim).

Uczelnia realizuje dodatkowe programy kształcenia w języku rosyjskim jako obcym, w tym dodatkowy program kształcenia "Wydział Przygotowawczy (dla cudzoziemców)".

Archiwum artykułów