Festiwal "Czasy Wysockiego i Okudżawy"

W dniach 28-29 października miał miejsce festiwal „Czasy Wysockiego i Okudżawy”. Został on zorganizowany wspólnie przez Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego oraz PEN-Centrum w Kaliningradzie. W ramach festiwalu w sobotę 28 października miało miejsce spotkanie z rosyjskimi pisarzami Wiaczesławem Karpienką oraz Aleksiejem Simonowem. Opowiedzieli oni o swojej twórczości, a także o inspiracjach w twórczości Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy. W spotkaniu wzięli także udział artyści którzy wystąpili dzień później na koncercie, który był punktem kulminacyjnym całego wydarzenia. Koncert odbył się w niedzielę 29 października na dużej scenie Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku. Publiczność do ostatniego miejsca wypełniła niemal 400 osobową widownię. Na scenie zaprezentowali się znamienici rosyjscy artyści- Natalia Kiryłowa, Denis Zorin, Jewgienij Czułkow, trio z Kaliningradu- Galina Siergiejewa , Władimir Skrypnik i Walerij Szestakow. Koncert poprowadził główny inicjator festiwalu- Josif Fiszman. Tłumaczem a zarazem akompaniatorem na pianinie był Maciej Klociński. Festiwal był także formą obchodów 7 rocznicy otwarcia Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku.