Obchody 77 rocznicy urodzin Wysockiego w CKiJR!

wysocki Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego serdecznie zaprasza na maraton filmowy z okazji 77 rocznicy urodzin Włodzimierza Wysockiego. Przez cały tydzień o godz. 16.00 w siedzibie CKiJR przy ul Sienkiewicza 19, od poniedziałku 26 stycznia do piątku 30 stycznia, odbędą się projekcje filmów z Wysockim. Całości  będzie towarzyszyła wystawa zdjęć tego wielkiego rosyjskiego muzyka, aktora i poety.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

„WYSOCKI"  (ВЫСОЦКИЙ. СПАСИБО, ЧТО ЖИВОЙ)

******************************

„PION” (ВЕРТИКАЛь)

*************************

„PRZECIW WRANGLOWI” (СЛУЖИЛИ ДВА ТОВАРИЩА)

„NIEBEZPIECZNE TOURNÉE” (ОПАСНЫЕ ГАСТРОЛИ)
*****************************

„ZŁY DOBRY CZŁOWIEK ”
(ПЛОХОЙ ХОРОШИЙ ЧЕЛОВЕК)
*****************************

„WYSOCKI"  (ВЫСОЦКИЙ. СПАСИБО, ЧТО ЖИВОЙ)

Biograficzny film opowiadający o życiu i twórczości Włodzimierza Wysockiego.  Koniec lat 70-tych. Wysocki znajduje się u szczytu swojej kariery. Jest najbardziej rozpoznawalną osobistością Związku Radzieckiego.

Rok produkcji: 2011

Gatunek: biograficzny, dramat

Reżyseria: Pyotr Buslov

Obsada:Sergey Bezrukov, Oksana Akinshina, Andrey Smolyakov

„PION”  (ВЕРТИКАЛь)

Grupa alpinistów pod kierownictwem doświadczonego Witalija Łomowa udaje się do Swanetii, celem dokonania pionierskiego wejścia na  Or-Tau (szczyt fikcyjny). Czworo udaje się na szczyt. W bazie pozostają natomiast Wołodia obsługujący radio oraz lekarka Larisa. Wołodia zostaje poinformowany o nadchodzącym załamaniu pogody i przekazuję tę wiadomość jednemu ze wspinaczy. Ten jednak, pragnąc za wszelką cenę zdobyć górę, zataja tę okoliczność przed towarzyszami. Wkrótce rozpoczyna się walka z żywiołem.

FILM  Z NAPISAMI W JĘZYKU POLSKIM !

Rok produkcji: 1966

Gatunek: akcja

Reżyseria: Boris Durov, Stanislav Govorukhin

Obsada:  Włodzimierz Wysocki, Larisa Łużyna

„PRZECIW WRANGLOWI”(СЛУЖИЛИ ДВА ТОВАРИЩА)

Jest rok 1920. Trwa wojna domowa w Rosji. W ręce czerwonych trafia zdobyczna kamera filmowa . Sztab decyduje się użyć jej do wykonania zdjęć lotniczych. Były fotograf, żołnierz Andriej Niekrasow zostaje mianowany kamerzystą. Pod "nadzorem" Iwana Karjakina, który niedawno został zdegradowany za lekceważenie dyscypliny wojskowej, Niekrasow przystępuje do wykonania zadania. dwaj żołnierze, poszukujący dziewczyny do towarzystwa dla swojego zwierzchnika.

Rok produkcji: 1968

Gatunek: dramat

Reżyseria: Yevgeni Karelov

Obsada: Włodzimierz Wysocki, Iya Savvina, Oleg Jankowski

„NIEBEZPIECZNE TOURNÉE"  (ОПАСНЫЕ ГАСТРОЛИ)

Odessa, rok 1910. Zakonspirowana grupa rewolucjonistów, za przyzwoleniem miejscowych władz, otwiera w Odessie teatr variété. Pod płaszczykiem działalności artystycznej, "kupleciści i tancerze", prowadzą działalność wywrotową - rozprowadzają nielegalną, rewolucyjną prasę. Sprawy zaczną się komplikować, gdy szef odeskich żandarmów zakocha się w ślicznej tancerce...

Rok produkcji: 1969

Gatunek: historyczny, akcja

Reżyseria: Georgi Yungvald-Khilkevich

Obsada: Włodzimierz Wysocki, Nikolay Grinko, Ivan Pereverzev,Yefim Kopelyan, Georgiy Yumatov

„ZŁY DOBRY CZŁOWIEK"

(ПЛОХОЙ ХОРОШИЙ ЧЕЛОВЕК)

Film ten został  oparty na powieści Antona Czechowa. Film ukazuje konfrontację dwóch zupełnie różnych ludzi: leniwego urzędnika Iwana oraz pracoholik- przyrodnika Mikołaja von Korena.  .

Rok produkcji: 1973

Gatunek: dramat, kostiumowy

Reżyseria: Iosif Kheifits

Obsada:Anatolij Papanow, Yuri Medvedev, Włodzimierz Wysocki, Lyudmila Maksakova,  Georgiy Korolchuk, Oleg Dal