"Co nam w duszy ... zagrało"!

20180609 182937 9.06.2018 r. odbyło się niezwykłe spotkanie, biblioteczne korytarze i pokoje zamieniły się, w prackie kajuty i zakamarki. Wkładając wiele pracy i serca bibliotekarze przygotowali dla czytelników piracką Noc Bibliotek. Nie zabrakło tam także CKiJR, przygotowaliśmy dla zebranych pod gmachem biblioteki, koncert pt.: „Co nam w duszy gra..." Grało po polsku, po rosyjsku, a nawet po angielsku... 20180609 182019 Zaprezentował się dla Państwa zespół Babiniec w składzie: Katarzyna Klimczak, Alicja Mieliwodzka, Joanna Płatwa, Justyna Wietrak, Małgorzata Wyskogrocka. Zespół powstał w 2006 r., Panie połączyła pasja do gotowania i śpiewu. Babińcem opiekuje się Pani Zorza Sędzicka. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i różnorodny, o czym mogli przekonać się uczestnicy spotkania. W koncercie wziął udział także Grzegorz Chwieduk, poeta, autor wierszy, fraszek, limeryków, muzyk. 20180609 191420 Wspaniały artysta i bardzo sympatyczny człowiek, który wprowadził charakterystyczny poetycki klimat Okudżawy i Wysockiego. Zebrani słuchacze mogli także zapoznać się z twórczością zespołu Komat, Laureata VIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Rosyjskiej. Komat składa się z trójki przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki oraz chęć samorealizacji. W obecnym składzie (Martyna Furman, Arleta Barczyk, Szymon Szyca) współpracują piaty rok. Dziękujemy wspaniałym, utalentowanym artystom za wkład pracy, jaki włożyli w przygotowanie się do koncertu, oraz za to, że zawsze można na nich liczyć!