Klub "Okno" zaprasza w czerwcu!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ - CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„KUKUŁKA" (КУКУШКА)

******************************

„WESELE W MALINOWCE” (СВАДЬБА В МАЛИНОВКЕ)

*************************

„ANDRIEJ RUBLOW" cz.1 (АНДРЕЙ РУБЛЁВч.I)

„ANDRIEJ RUBLOW" cz.2 (АНДРЕЙ РУБЛЁВ ч.2)
*****************************

Kukułka" (Кукушка)

Koniec 1944 roku, żołnierze wrogich armii: Fin oraz Rosjanin trafiają do gospodarstwa Laponki. Cała trójka zmuszona jest do współpracy mimo nienawiści i barier językowych.

FILM  Z NAPISAMI W JĘZYKU POLSKIM !

Rok produkcji: 2002

Gatunek: dramat, komedia, wojenny

Reżyseria: Aleksander Rogożkin

Obsada:  Ville Haapasalo , Aleksei Kashnikov, Viktor Bychkov, Anni-Kristiina Juuso

„Wesele w Malinowce"(Свадьба в Малиновке)

Musical komediowy oparty na operze Borysa Aleksandrowa. Akcja dzieje się podczas wojny domowej na ukraińskiej wsi, która nieustannie przechodzi z rąk do rąk walczących stron. Dowódca oddziałów Armii Czerwonej podstępem postanawia rozprawić się z przeciwnikami podczas pewnego wesela.

FILM  W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ !

Rok produkcji: 1967

Gatunek: musical, komedia

Reżyseria: Andrei Tutyshkin

Obsada: Zoja Fiodorowa, Mikhail Pugovkin, Andrei Abrikosov, Nikolai Slichenko, Tamara Nosova

„Andriej Rublow” (Андрей Рублёв)

Projekcja z cyklu "Od Eisensteina do Michałkowa. Literatura i historia Rosji w filmie”. Film opowiada o życiu rosyjskiego mnicha i pisarza ikon, Andrieja Rublowa. Prawosławny święty przemierza średniowieczną Ruś, gdzie jest świadkiem wielu okrucieństw oraz zbrodni. Rublow żył w XV wieku, w czasach okrutnej i mrocznej epoki walk między książętami, krwawych najazdów tatarskich, chłopskich buntów, epidemii i głodu. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 1966

Gatunek: biograficzny, dramat historyczny

Reżyseria: Andriej Tarkowski

Obsada:  Anatoli Solonitsyn, Ivan Lapikov, Nikolay Grinko, Yuriy Nazarov, Rolan Bykov, Rolan Bykov