Klub "Okno" zaprasza w sierpniu!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ - CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„1812 UŁAŃSKA BALLADA”
(1812: УЛАНСКАЯ БАЛЛАДА)

******************************

„TO NIEMOŻLIWE” (НЕ МОЖЕТ БЫТЬ!)

*************************

„SOLARIS” CZ.1 (СОЛАРИС) Ч. 1

„SOLARIS” CZ.2 (СОЛАРИС) Ч. 2
*****************************

„1812 ułańska ballada”
(1812 уланская баллада)

Rok 1812. W przeddzień decydującej bitwy pod Borodino, tajny agent Napoleona znany jako kradnie przeciwnikom  plan bitwy i  ma dostarczyć je do Polski, gdzie Napoleon ma burzliwy romans z hrabiną Walewską.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI

Rok produkcji: 2012

Gatunek: historyczny, przygodowy

Reżyseria: Oleg Fesenko

Obsada:Anna Chipovskaya, Valeriy Nikolaev, Sergey Bezrukov, Anatoliy Belyy, Stanislav Duzhnikov, Paweł Deląg

„To niemożliwe!”(Не может быть!)

Trzy krótkie nowele przestawiające osobne wątki. Akcja każdej z nich umiejscowiona jest w początkowych latach istnienia Związku Radzieckiego. Pierwsza z nich opowiada o kupcu, który zostaje wezwany w roli świadka na komisariat milicji, podczas gdy myśli, iż jest oskarżony o malwersacje. Druga traktuje o zdradzie małżeńskiej. Ostatnia opowieść przedstawia ślub, jednakże pan młody nie wie, jak wygląda jego wybranka, gdyż przed ożenkiem spotkał ją tylko raz.

FILM  W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ !

Rok produkcji: 1975

Gatunek: komeida, musical, romans

Reżyseria: Leonid Gaidai

Obsada: Mikhail Pugovkin, Vyacheslav Nevinny, Nina Grebeshkova, Sergei Filippov, Natalya Seleznyova, Mikhail Kokshenov

20.08 godz. 16.00 cz.1

27.08 godz. 16.00 cz.2

„Solaris” (Соларис)

Projekcja z cyklu "Od Eisensteina do Michałkowa. Literatura i historia Rosji w filmie”. Umieszczona w przyszłości fabuła opowiada o wydarzeniach na stacji kosmicznej krążącej po orbicie planety Solaris. Owo ciało niebieskie w całości pokryte jest ogromnym oceanem, a niektórzy podejrzewają, że to gigantyczne morze jest formą jakiegoś rodzaju wyższej inteligencji. Tymczasem na stacji kosmicznej zaczyna dziać się coś niepokojącego. Ziemia wysyła na orbitę Solaris psychologa Krisa Kalvina z misją zbadania sprawy. Na miejscu okazuje się, że jeden z członków załogi stacji nie żyje, a dwoje pozostałych zachowuje się bardzo dziwnie. Film jest adaptacją powieści Stanisława Lema.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 1972

Gatunek: dramat, sci-fi

Reżyseria: Andriej Tarkowski

Obsada: Donatas Banionis, Natalia Bondarczuk, Anatoli Solonitsyn, Vladislav Dvorzhetsky, Sos Sargsyan