Klub "Okno" zaprasza we wrześniu!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ - CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„POLOWANIE NA PIRANIĘ"

(ОХОТА НА ПИРАНЬЮ)

******************************

„PIĘĆ NARZECZONYCH” (ПЯТЬ НЕВЕСТ)

*************************

„GAGARIN” (ГАГАРИН. ПЕРВЫЙ В КОСМОСЕ)

„SYBERIADA CZ.1” (СИБИРИАДА Ч.1)
*****************************

Polowanie na piranię" (Охота на пиранью)

Oficer służb specjalnych Kirill Mazur i jego towarzyszka Olga otrzymują zadanie zniszczenia magazynu broni biologicznej w samym sercu syberyjskiej tajgi. Wkrótce jednak wpadają w ręce handlarzy tym śmiercionośnym arsenałem. Opanowany przez przestępców teren to miejsce absolutnie bezprawia. Aby ocalić siebie i swoją ukochaną, Kirill będzie musiał podjąć śmiertelną grę z przywódcą gangu, nieobliczalnym bandytą Prohorem..

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 2006

Gatunek: sensacyjny, thriller

Reżyseria: Andrei Kavun

Obsada:  Vladimir Mashkov, Svetlana Antonova, Yevgeny Mironov, Viktoriya Isakova, Aleksey Gorbunov

„Pięć narzeczonych"(Пять невест)

Maj 1945 roku. Cały kraj świętuje koniec wojny i snuje plany na nowe, powojenne życie. Żołnierze, którzy doszli do Berlina, marzą, aby powrócić do domu w glorii bohaterów, lecz nie mogą szybko wyjechać. Rozczarowani tym faktem są dzielni piloci myśliwców: Wadik, Ljosza, Garik, Wania i Misza. Podczas ich nieobecności wszystkie piękne dziewczęta mogą przecież zostać zajęte. Jeden z nich, Ljosza Kaverin ma szczęście, zostaje wysłany w podróż do ojczyzny. Jego towarzysze wpadają na ryzykowny plan. Ljosza ma znaleźć kolegom narzeczone i ożenić się z nimi, używając dowodów tożsamości przyjaciół. Ma no przedsięwzięcie tylko dobęz jednej strony, a pragnieniem władzy i uczuciem do Anastazji z drugiej.

FILM  W ORYGINALNEJ WERSJI JĘZYKOWEJ !

Rok produkcji: 2011

Gatunek: przygodowy, komedia romantyczna

Reżyseria: Karen Oganesyan

Obsada: Danila Kozlovsky, Elizaveta Boyarskaya, Swietłana Chodczenkowa, Yuliya Peresild, Kseniya Romenkova, Irina Pegova

„Gagarin” (Гагарин. Первый в космосе.)

Projekcja filmu połączona z wystawą „Rosja w kosmosie” z okazji 50 rocznicy wyjścia w przestrzeń kosmiczną Aleksieja Leonowa.
Film opowiada o życiu Jurija Gagarina, skupiając się przede wszystkim na pierwszej w historii podróży kosmicznej.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 2013

Gatunek: dramat, biograficzny

Reżyseria: Pavel Parkhomenko

Obsada:  Yaroslav Zhalnin, Mikhail Filippov, Olga Ivanova, Viktor Proskurin, Nadezhda Markina

„Syberiada cz.1"  (Сибириада ч.1)

Projekcja z cyklu "Od Eisensteina do Michałkowa. Literatura i historia Rosji w filmie”. Obraz to dzieje dwóch chłopskich rodów z syberyjskiej osady. W zagubionej wśród tajgi wiosce, do której można dotrzeć tylko rzeką, rozgrywa się nieustanny konflikt między "budowaniem a niszczeniem", ten konflikt nabrzmiewa, kiedy do wioski docierają echa wydarzeń wywołujących przemiany w całym kraju: obie wojny światowe, rewolucja i wojna domowa, odkrywanie bogactw Syberii i niebezpieczeństw związanych z ich wydobyciem. Wielowątkowa akcja obejmuje prawie 70 lat z ubiegłowiecznej historii Rosji.

FILM  Z NAPISAMI W JĘZYKU POLSKIM !

Rok produkcji: 1979

Gatunek: komediodramat

Reżyseria: Andriej Konczałowski

Obsada: Igor Okhlupin, , Witalij Sołomin, Ludmiła Gurczenko, Natalya Andreychenko, Nikita Michałkow