Klub "Okno" zaprasza w październiku

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ - CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„SYBERIADA CZ.2” (СИБИРИАДА Ч.2)

******************************

„JESIENIN CZ.1,2” (ЕСЕНИН Ч.1,2)

*************************

„JESIENIN CZ.3,4” (ЕСЕНИН Ч.3,4)

„JESIENIN CZ.5,6” (ЕСЕНИН Ч.5,6)
*****************************
„JESIENIN CZ.7,8” (ЕСЕНИН Ч.7,8)

Syberiada cz.2" (Сибириада)

Projekcja z cyklu "Od Eisensteina do Michałkowa. Literatura i historia Rosji w filmie”. Obraz to dzieje dwóch chłopskich rodów z syberyjskiej osady. W zagubionej wśród tajgi wiosce, do której można dotrzeć tylko rzeką, rozgrywa się nieustanny konflikt między "budowaniem a niszczeniem", ten konflikt nabrzmiewa, kiedy do wioski docierają echa wydarzeń wywołujących przemiany w całym kraju: obie wojny światowe, rewolucja i wojna domowa, odkrywanie bogactw Syberii i niebezpieczeństw związanych z ich wydobyciem. Wielowątkowa akcja obejmuje prawie 70 lat z ubiegłowiecznej historii Rosji.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI!

Rok produkcji: 1979

Gatunek: sramat historyczny

Reżyseria: Andriej Konczałowski

Obsada:Igor Okhlupin, , Witalij Sołomin, Ludmiła Gurczenko, Natalya Andreychenko, Nikita Michałkow

„Jesienin"(Есенин)

11 odcinkowy serial prezentujący w ciekawy sposób życie a przede wszystkim tajemniczą śmierć Siergieja Jesienina. Śledczy moskiewskiego wydziału dochodzeniowego, pułkownik Aleksandr Hlystov, otrzymuje pocztą starą fotografię. Ukazany jest na niej Jesienin, któremu dopiero co zdjęto pętlę z szyi. Zgodnie z zasadami śledczy powinien rozpocząć oficjalne dochodzenie. Bohater decyduje się jednak zrobić wyjątek, rozpoczyna prywatne poszukiwania i całkowicie poświęca się zgłębianiu życia Jesienina oraz jego zagadkowej śmierci. W czasie śledztwa Hlystov dowiaduje się o wielu wersjach tajemniczej śmierci poety i wydaje się, że jest bliski rozwiązania zagadki. Jednak zdarzenia przybierają nieoczekiwany obrót...

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 2005

Gatunek: dramat, kryminał, thriller