Klub miłośników kina rosyjskiego

DSC06002 Nieprzerwanie od początku powstania CKiJR, w ramach jego działalności odbywają się cotygodniowe spotkania klubu miłośników kina rosyjskiego „Okno”. Obecnie spotkania odbywają się w czwartki o godz. 16.00. Wyświetlane są bardzo różnorodne gatunki filmów, tak aby zaspokoić gusta wszystkich kinomanów. Różnorodne są nie tylko gatunki ale także lata w których filmy powstawały. Podczas spotkań klubu „Okno” można zobaczyć zarówno pierwsze filmy radzieckie jak i najnowsze rosyjskie superprodukcje. Odbywają się także specjalne cykle jak np. „Maraton filmów Włodzimierza Wysockiego”, „Historia i literatury Rosji w filmie”, „Miesiąc filmowy Eldara Riazanowa”. Podczas tych cykli projekcje poprzedzone są prelekcjami oraz dyskusją. Klub miłośników kina rosyjskiego „Okno” współpracuje z klubem filmowym "Horyzont" działającym przy Rosyjskim Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku.

Zapraszamy serdecznie na kolejne filmowe spotkania do siedziby CKiJR na ul. Sienkiewicza 19.

Archiwum artykułów