Klub "Okno" -czerwiec

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„MISTRZ I MAŁGORZATA” CZ.9,10

(МАСТЕР И МАРГАРИТА Ч.9,10)

*************************

"8 SIERPNIA”(АВГУСТ. ВОСЬМОГО)

„HORDA” (ОРДА)
*****************************
„BIAŁE SŁOŃCE PUSTYNI”
(БЕЛОЕ СОЛНЦЕ ПУСТЫНИ)

„Mistrz i Małgorzata" (Мастер и Mаргарита)

10-odcinkowy serial będący najwierniejszą ekranizacją arcydzieła Michaiła Bułhakowa- powieści „Mistrz i Małgorzata”. Akcja rozgrywa się w Moskwie za czasów Stalina. Losy Mistrza, utalentowanego autora manuskryptu o biblijnym Poncjuszu Piłacie, oraz jego muzy - Małgorzaty, ukazane są równolegle z historią Jeszuy i Piłata w Jerozolimie. Dodatkowo rzeczywistość ulega zniekształceniu za sprawą Szatana Wolanda i jego pomocników, którzy manipulują zdarzeniami wykorzystując ludzkie słabości i grzechy

Rok produkcji: 2005

Gatunek: serial

Reżyseria: Vladimir Bortko

Obsada:Oleg Basiłaszwili, Aleksandr Abdulov, Kiriłł Ławrow, Aleksandr Galibin, Anna Kovalchuk, Aleksandr Bashirov, Aleksandr Adabashyan, Aleksandr Filippenko

„8 sierpnia”( Август. Восьмого)

Na Ziemi dochodzi do wojny między ludźmi i super-robotami. Akcja filmu skupia się wokół samotnej matki, która postanawia odnaleźć swojego syna, który najpewniej znajduje się w Południowej Osetii. W tle toczy się wojna rosyjsko- gruzińska.

FILM  Z POLSKIM NAPISAMI!

Rok produkcji: 2012

Gatunek: dramat, akcja, sci-fi

Reżyseria: Dzhanik Faiziyev

ObsadaSvetlana Ivanova, Maksim Matveyev, Aleksiej Guskow, Aleksandr Oleshko, Vladimir Vdovichenkov.

„Horrda” (Орда)

Rosyjska produkcja opowiadająca historię prawosławnego świętego Aleksa Bożego. Nad Rusią wisi cień ataku ze strony mongolskiej Złotej Ordy. Chan wysyła do Moskwy posłów z nakazem przywiezienia świętego metropolity Aleksego, który miałby uzdrowić jego matkę. Jeśli tego nie uczyni, Mongołowie spalą Moskwę.

Rok produkcji: 2012

Gatunek: dramat historyczny

Reżyseria: Andrei Proshkin

ObsadaMaksim Sukhanov, Roza Khayrullina, Andrey Panin, Aleksandr Yatsenko, Vitaliy Khaev, Aleksei Shevchenkov

„Białe słońce pustyni” (Белое солнце пустыни)

Film opowiada o przygodach żołnierza Armii Czerwonej, Suchowa, powracającego z wojny. Droga wiedzie przez pustynię. Jego niezwykłe przygody obejmują uwolnienie kobiet z haremu Abdulli oraz walkę z nim i jego towarzyszami. Świetne kino przesycone niezwykłą bajkowością, wspaniałymi zdjęciami i doskonałą muzyką; całość okraszona dodatkowo swoistym humorem.

Rok produkcji: 1970

Gatunek: przygodowy, komedia