Klub "Okno"- styczeń/luty

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„KOMISARZ” (КОМИССАР)

*************************

„MIŁOŚĆ ON/OF”  (ПРО ЛЮБОВЬ)

„MONOLOG”(МОНОЛОГ)
*****************************
„MROCZNY ŚWIAT” (ТЕМНЫЙ МИР)

„Komisarz” (Комиссар)

Film Aleksandra Askoldowa 20 lat czekał emisję. W 1988 roku zdobył m.in. Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie. Sensem życia Kławdii Wawiłowej jest walka. Na czele swego oddziału wkracza do galicyjskiego miasteczka. Skazuje schwytanego dezertera na śmierć. Ponieważ jest w ciąży, a zbliża się termin rozwiązania, zgłasza się do komendanta. Kozyriew pozwala jej opuścić szeregi. Wawiłowa zostaje zakwaterowana w domu ubogiego, obarczonego liczną rodziną żydowskiego krawca, który traktuje sublokatorkę jak kolejny dopust boży.

Rok produkcji: 1968

Gatunek: dramat, wojenny

Reżyseria: Aleksandr Askoldov

Obsada: Rolan Bykov, Sergey Nikonenko, Nonna Mordyukova, Raisa Niedaszkowskaja, Otar Koberidze

„Miłość on/of”   (Про любовь)

25-letnia Dasza (Olga Sutułowa), skromna dziewczyna pracująca jako szkolny logopeda, zostaje zatrudniona przez pewnego biznesmena, Włada (Fiodor Bondarczuk), który zamierza zostać politykiem. Dasza musi poprawić jego zdolności komunikacyjne, by zwiększyć szansę biznesmena na zwycięstwo w wyborach. Ma jednak na to zaledwie tydzień czasu. Biorąc udział zarówno w służbowych jak i całkiem prywatnych spotkaniach, trafia do nieznanego sobie dotąd świata moskiewskich salonów, biznesu, luksusu i wielkich pieniędzy. Szybko zakochuje się w swoim szefie, ale w polityce nie ma miejsca na sentymenty

Rok produkcji: 2010

Gatunek: melodramat,

Reżyseria: Olga Subbotina

Obsada: Fedor Bondarchuk, Oksana Fandera, Olga Sutulova, Mariya Mashkova, Juozas Budraitis.

„Monolog”(Монолог)

Historia wykładowcy akademickiego prowadzącego spokojne życie. Żona zostawiła go wiele lat temu. Nagle pojawiła się dorosła już córka, którą ostatnio widział kiedy miała roczek. Mimo tego, że dziewczyna okazuje się pustą i niezdarną mieszczanką ojciec przyjmuje ją z miłością, ale też pewnego rodzaju rezygnacją. Nagrodą za cierpliwość jest wnuczka - szczera, czysta i radosna dziewczynka. Obraz przedstawia wizje tego jacy powinni być ludzie. Bez zbędnego moralizatorstwa przemyca pochwałę dla cierpliwości i wytrwałości.

Rok produkcji: 1973

Gatunek: dramat

Reżyseria: Ilya Averbakh

Obsada: Yevgeniya Khanayeva, Leonid Nevedomsky, Ernest Romanow, Marina Neyolova, Margarita Teriechowa, Stanislav Lyubsh

„Mroczny świat” (Темный мир)

Grupa studentów wysłana zostaje na ekspedycję do zapomnianej wioski na północy kraju. Jedna z głównych bohaterek, zajmująca się mistyka i romantyką świata podziemnego znajduje starą mogiłę, a w niej... magiczną tablicę. Dotknięcie jej budzi gniew duchów przeszłości, które obdarowują dotykającego ...

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI!

Rok produkcji: 2010

Gatunek: fantasy, thriller

Reżyseria: Anton Megerdichev

Obsada: Svetlana Ivanova, Ivan Zhidkov, Sergei Ugryumov, Elena Panova, Mariya Kozhevnikova, Ilya Alekseyev, Vladimir Nosik, Kseniya Radchenko