Klub "Okno"- repertuar maj

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„MOSKWA NIE WIERZY ŁZOM” CZ. 1

(МОСКВА СЛЕЗАМ НЕ ВЕРИ Ч.1)

*************************

„MOSKWA NIE WIERZY ŁZOM” CZ. 2

(МОСКВА СЛЕЗАМ НЕ ВЕРИ Ч.2)

„CZARNA BŁYSKAWICA” (ЧЕРНАЯ МОЛНИЯ)
*****************************
„GOŁĄBECZKA” (ГОЛУБКА)

„Moskwa nie wierzy łzom” (Москва слезам не вери)

W jednym z moskiewskich hoteli robotniczych mieszkają trzy dziewczyny, które przyjechały do stolicy z różnych stron kraju: Katerina, Antonina i Ludmiła. Katia nie dostała się na studia i z konieczności rozpoczęła pracę w fabryce. Koleżanki z pokoju pocieszają ją w zmartwieniu. Wkrótce Antonina, marząca o spokojnym, przeciętnym życiu, wychodzi za mąż za kolegę z pracy, sympatycznego i skromnego Nikołaja. Inaczej widzi swą przyszłość Ludmiła. Ambitna i obdarzona dużą wyobraźnią chce urządzić się w życiu, zrobić karierę, obracać się w wyższych sferach. Sortująca chleby w piekarni dziewczyna przedstawia się jako studentka, polując na bogatego męża. Gdy daleki krewny Katii, profesor, prosi, by pod jego nieobecność zaopiekowała się jego moskiewskim mieszkaniem, Ludmiła przenosi się tam wraz z Katią. Podając się, za namową Ludmiły, za córki profesora, dziewczyny poznają znanego hokeistę Gurina i operatora telewizyjnego Raczkowa. Znajomość ta owocuje małżeństwem Ludmiły z Gurinem i romansem Katii z Raczkowem. Ale gdy operator dowiaduje się niebawem, że dziewczyna jest tylko robotnicą, rzuca ją, choć wie, że Katia jest w ciąży. Kiedy na świat przychodzi córeczka, Aleksandra, Katia może liczyć tylko na pomoc przyjaciółek. Mija 18 lat, w ciągu których wiele zmienia się w życiu trzech bohaterek. Niewzruszona pozostaje tylko ich przyjaźń, której trwałość znów wkrótce docenią.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI!

Rok produkcji: 1980

Gatunek: romans, obyczajowy

Reżyseria: Vladimir Menshov

Obsada: Wiera Alentowa, Aleksiej Batałow, Yuri Vasilyev, Natalya Vavilova, Aleksandr Fatiuszyn, Muza Krepkogorskayaowa

Czarna błyskawica (Черная молния)

Film przedstawia historię pewnego studenta, który przez przypadek stał się właścicielem popularnej niegdyś rosyjskiej marki samochodu- czarnej Wołg. I nic nie było by w tym dziwnego, gdyby nie to, że maszyna potrafi wznosić się w powietrze. Tytułowa "Czarna Błyskawica" razem ze swoim kierowcą rozpoczną niedługo walkę ze złem...

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2009

Gatunek: akcja, Sci-fi.

Reżyseria: Aleksandr Voytinskiy, Dmitriy Kiselev

Obsada: Grigoriy Dobrygin, Valeriy Zolotukhin, Sergey Garmash, Yekaterina Vilkova, Viktor Verzhbitskiy, Yekaterina Vasilyeva

„Gołąbeczka”(Голубка)

W małym miasteczku na wernisażu spotyka się para nieznajomych - miejscowy malarz Genka i młoda wdowa Swietłana. Są sobą zafascynowani i początkowo dobrze im ze sobą. Z biegiem czasu kobieta zaczyna jednak zauważać, jak trudno jest zrezygnować artyście z wolności i niezależności. Odchodzi więc od niego i wyjeżdża z miasta. Gdy poznaje tragiczną przeszłość Genka zaczyna jednak rozumieć jego światopogląd i zachowanie.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2009

Gatunek: dramat, komedia

Reżyseria: Sergei Oldenburg-Svintsov