Klub "Okno" - repertuar sierpień

( СТРАННАЯЖЕНЩИНАЧ.2)

„LENINGRAD” (ЛЕНИНГРАД)

*******************

„KSIĘGA MISTRZÓW” (КНИГА МАСТЕРОВ)

POKAZY FILMOWE SĄ REALIZOWANE WE WSPÓŁPRACY I DZIĘKI UPRZEJMOŚCI KLUBU FILMOWEGO "HORYZONT" DZIAŁAJĄCEGO PRZY ROSYJSKIM CENTRUM NAUKI I KULTURY  W GDAŃSKU

„Dziwna kobieta”( Страннаяженщина)

Jewgienia Michajłowna mieszka w Moskwie z mężem - adwokatem i nastoletnim synem. Z czasem staje się coraz bardziej obojętna na problemy życia codziennego, oddala się od rodziny. Mąż nie rozumie zmian, które dostrzega w jej zachowaniu. Zaskoczony jest nagłą decyzją żony o wyjeździe na wieś. Tam Jewgienia zajmuje się pomocą potrzebującym. Pewnego dnia poznaje mężczyznę, który budzi w niej gorące uczucie

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 1978

Gatunek: dramat

Reżyseria:  Julij Rajzman

Obsada: Irina Kupchenko, Wasilij Łanowoj, Antonina Bogdanova, Svetlana Korkoshko, Yuri Podsolonko, Valeriy Todorovskiy

„Leningrad” (Ленинград)

Akcja filmu toczy się w roki 1941 w trakcie II Wojny Światowej. Armia niemiecka opanowała już pół Europy i teraz kieruje się do Rosji. Dobrze uzbrojeni najeźdźcy są w stanie zniszczyć defensywę Rosjan i spychają ich pod Moskwę i Leningrad. Rosjanie są zdecydowani bronić tych dwóch, strategicznych miast, do końca. Film koncentruje się na oblężonych przez Niemców mieszkańców Leningradu, a zwłaszcza na losach dziennikarzy: młodej Angielki, Kate Davis, która została odseparowana od swojego przyjaciela i kochanka Philipa Parkera zdobywcy nagrody Pulitzera. Kiedy do mężczyzny dociera wiadomość o śmierci ukochanej, zdesperowany nie godzi się z tą wieścią i rozpoczyna własne śledztwo. Wkrótce odkrywa, że kobieta żyje i jest ukrywana przez KGB gdzieś na terenie miasta. Philip rozpoczyna poszukiwania.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2009

Gatunek: wojenny, dramat

Reżyseria:  Aleksandr Buravsky

Obsada: Mira Sorvino, Lyubov Tolkalina, Armin Mueller-Stahl, Gabriel Byrne, Alexander Beyer, Aleksey Kravchenko

„Księga mistrzów” (Книга мастеров)

Stara przepowiednia wieszcząca wielkie niebezpieczeństwo właśnie ma się spełnić. Kamienna księżniczka uwalnia się z niewoli i rusza z zamiarem podboju całego świata za pomocą czarnej magii. Misja pokonania księżniczki spoczywa w rękach Iwana. Wykonując zadanie chłopiec spotka na swej drodze wiele barwnych postaci rodem z tradycyjnych baśni rosyjskich. Jest to pierwszy rosyjski film wyprodukowany przez kultowe studio Walta Disney’a.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI

Rok produkcji: 2009

Gatunek: przygodowy, fantasy, familijny

Reżyseria:  Vadim Sokolovsky