Klub "Okno"- repertuar wrzesień

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„ZGRYWA” (РОЗЫГРЫШ)

*************************

„SKAZANI NA WOJNĘ” (ОБРЕЧЕННЫЕ НА ВОЙНУ)

„LISTY MARTWEGO CZŁOWIEKA”
(ПИСЬМА МЁРТВОГО ЧЕЛОВЕКА)

*****************************
„OKOLICZNOŚĆI” (ОБСТОЯТЕЛЬСТВА)

„Zgrywa”( Розыгрыш)

Ostatnia klasa pewnej moskiewskiej szkoły wmawia nauczycielce, że ta nie poinformowała ich o terminie mającego się odbyć egzaminu. Kłamstwo, (czy zdaniem uczniów niewinny żart), które szybko zostaje wykryte, stawia przed młodzieżą szereg trudnych, "dorosłych" pytań: o prawdę i fałsz, uczciwość i wyrachowanie, przyjaźń i współzawodnictwo. Uczniowska zgrywa stanie się lekcją odpowiedzialności i prawdziwą szkołą życia.

Rok produkcji: 1976

Gatunek: dramat, romans

Reżyseria: Vladimir Menshov

Obsada: Maria Winogradowa, Oleg Tabakov, Evdokiya Germanova, Vladimir Menshov, Yevgeniya Khanayeva, Andrey Gusev, Dmitri Kharatyan

„Skazani na wojnę” (Обреченные на войну)

Zima 1943 roku. Młoda łączniczka Zośka, na rozkaz dowódcy grupy partyzantów, wyrusza do odległej wsi. Podąża za nią Anton, który samowolnie oddalił się od oddziału, by chronić dziewczynę. Ciężka przeprawa przez zasypane śniegiem i patrolowane przez Niemców lasy zbliża dwoje młodych ludzi do siebie. By wieść spokojne życie u boku ukochanej, Anton gotów jest przejść na stronę wroga. Oddana szlachetnym ideałom Zośka nazwie go zdrajcą...

Rok produkcji: 2009

Gatunek: wojenny, romans

Reżyseria: Olga Zhulina

Obsada: Nina Loshchinina, Yuri Kolokolnikov, Dariya Mikhaylova, Yelena Dubrovskaya, Andrey Panin

„Listy martwego człowieka” (Письма мёртвого человека)

Świat po zagładzie nuklearnej. Ci, którzy przeżyli szykują się do przeprowadzki do podziemnych bunkrów. Każdy radzi sobie z sytuacją, jak może. Dla głównego bohatera, uczonego, ratunkiem są listy, które pisze w głowie do swojego syna. Zapewne przepadł on gdzieś bez wieści. Uczony nie potrafi znieść myśli o tym, że ludzkość miałaby się zakopać pod ziemię. Wraca więc do grupy sierot, dla których nie znalazło się miejsca w bunkrze i pomaga im przeżyć tragedię, pozostawiając nadzieję, że życie na powierzchni nie skończy się.  Film stał się jednym z hitów radzieckich kin. Jego wymowa idealnie współgrała z wydarzeniami końca lat 80. – katastrofą w Czarnobylu i końcem zimnej wojny.

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI!

Rok produkcji: 1986

Gatunek: dramat, sc-fi

Reżyseria:  Konstantin Lopushansky

Obsada: Rolan Bykov, Aleksandr Sabinin, Viktor Mikhaylov, Nora Gryakalova, Vera Mayorova, Vatslav Dvorzhetsky

„Okolicznośći” (Обстоятельства)

Mąż w porywie zazdrości zabija swoją żonę. Niepojętym sposobem oboje po tym trafiają na kolację z przyjaciółmi: on jest przerażony, ona zjawia się w idiotycznej czapce...Co mogą ukrywać przed sobą wierni mężowie i żony? Na co gotowi pójść ze względu na wasze rodzinne szczęście wasi serdeczni przyjaciele? I w co może przeistoczyć się spokojna przyjacielska kolacja?

Rok produkcji: 2009

Gatunek: komedia

Reżyseria: Pavel Ruminov

ObsadaElena Morozova, Ilya Lyubimov, Polina Kutepova, Denis SukhanovStrizhenov, Evgeniy Stychkin, Viktor Sukhorukov