Klub "Okno"- repertuar listopad

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„MĘŻCZYŹNI” (МУЖИКИ)

*************************

„POCHOWAJCIE MNIE POD PODŁOGĄ”
(ПОХОРОНИТЕ МЕНЯ ЗА ПЛИНТУСОМ)

„SAMOLOTY TORPEDOWE” (ТОРПЕДОНОСЦЫ)
*****************************
„TYLNYMI DRZWIAMI” (С ЧЕРНОГО ХОДА)

„Mężczyźni” (Мужики)

Otrzymawszy list od matki o zdradzie Nastii, Paweł Zubow postanawia nie wracać do domu po zakończeniu służby wojskowej i zostaje na Północy. Pewnego razu, dowiaduje się, że zmarła jego była narzeczona i przyjeżdża na rodzinną wieś, a tam czeka na niego troje sierot, w tym jego rodzona córka. W poczuciu odpowiedzialności Paweł postanawia adoptować pozostałą dwójkę dzieci.

Rok produkcji: 1981

Gatunek: dramat

Reżyseria: Iskra Babich

Obsada: Anatoli Solonitsyn, Aleksandr Mikhajlov, Mariya Andrianova, Leonard Varfolomeyev

„Pochowajcie mnie pod podłogą”
(Похороните меня за плинтусом)

Akcja filmu toczy się w moskiewskiej komunałce z lat osiemdziesiątych i opowiada historię ośmioletniego chłopca Saszy Sawieliewa, którego matka oddała na wychowanie surowej, gderającej babce, a sama żyje z nowym mężem. Chłopiec staje się przyczyną konfliktu między dwiema kobietami.

Rok produkcji: 2009

Gatunek: dramat

Reżyseria: Sergei Snezhkin

Obsada: Sasha Drobitko, Svetlana Kryuchkova, Aleksiej Pietrienko, Mariya Shukshina, Konstantin Vorobyov, Valeri Kukhareshin

„Samoloty torpedowe” (Торпедоносцы)

1944 r. II Wojna Światowa. Pułk lotnictwa morskiego stacjonuje na niedużym lotnisku. Dla lotników to jednocześnie i front i tyły. Są tu z rodzinami, prowadząc na pozór zwyczajne życie, urządzając małe święta, zapraszając artystów z koncertami. Rozpędzając samolot po linii pasa startowego zdają sobie jednak sprawę, że ten lot może okazać się ostatnim, ale mają nadzieję na pomyślny powrót do domu. A tam własne, prawie pokojowe problemy: miłość strzelca-radiotelegrafisty do pomywaczki, przeżycia lotnika, który nagle dowiaduje się, że chłopak oddany z domu dziecka wcale nie jest jego synem i kapitan Biełobrow zakochany w żonie swojego kolegi...

Rok produkcji: 1983

Gatunek: wojenny

Reżyseria:  Semyon Aranovich

Obsada: Rodion Nahapetov, Eduard Volodarskiy, Vera Glagoleva, Aleksandr Filippenko, Sergey Bekhterev, Tatyana Kravchenko

„Tylnymi drzwiami” (С черного хода)

Leningrad, rok 1949. Nastoletni uczeń Misza zakochuje się od pierwszego wejrzenia w nowej nauczycielce, młodej i pięknej Annie. By spotykać ją jak najczęściej, zostaje opiekunem młodszej klasy, w której Anna jest wychowawczynią. Wkrótce między młodą nauczycielką a dojrzewającym chłopakiem wybucha romans. Miejscem ich potajemnych spotkań staje się skryte w cieniu tylne wyjście ze szkoły, opuszczona zajezdnia tramwajowa, w końcu mieszkanie Anny. Ale plotki o romansie dochodzą w końcu do władz szkoły.

Rok produkcji: 2009

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Stanislav Mitin

ObsadaSvetlana Shedrina, Sergey Gamov, Vladimir Kuznetsov, Aleksandr Kabanov, Tatyana Polonskaya, Polina Filonenko