Klub kina "Okno"- repertuar marzec

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„ZWARIOWANA POMOC” (СУМАШЕДШАЯ ПОМОЩЬ)

*************************

DIUBA-DIUBA” CZ. 1  (ДЮБА-ДЮБА Ч. 1)
*************************

DIUBA-DIUBA” CZ. 2  (ДЮБА-ДЮБА Ч. 2)
*****************************
„MORDERCZY AFGANISTAN”  CZ. 1  (АФГАНСКИЙ ИЗЛОМ Ч. 1)
*****************************
„MORDERCZY AFGANISTAN”  CZ. 2  (АФГАНСКИЙ ИЗЛОМ Ч. 2)
***********************

01.03 godz. 16.00

„Zwariowana pomoc” (Сумашедшая помощь)

Gapowaty safanduła z białoruskiej wioski przyjeżdża do Moskwy szukać pracy. Wielkomiejska rzeczywistość szybko weryfikuje jego plany - już pierwszego dnia zostaje napadnięty, traci telefon, pieniądze i buty. Prowincjusza przygarnia emerytowany inżynier, zdziwaczały staruszek, który postanowił walczyć z globalnym złem i jego uosobieniem - miejscowym milicjantem. Wspólnie podejmują pierwszą akcję - pocieszenie pogrążonej w depresji sąsiadki.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 2009

Gatunek: komedia, dramat

Reżyseria: Borys Chlebnikow

Obsada: Jewgienij Sytyj, Siergiej Doncow, Anna Michałkowa, Igor Czerniewicz, Aleksandr Jacenko, Kirill Käro, Nikita Jemszanow

08.03 godz. 16.00

15.03 godz. 16.00

„Diuba-Diuba” (Дюба-Дюба)

Andriej mieszkał kiedyś w prowincjonalnym mieście i kochał dziewczynę, Tanię. Potem dostał się do szkoły filmowej i czekał go staż w Ameryce. Przypadkowo dowiaduje się, że Tania siedzi w więzieniu za narkotyki. Andriej postanawia uwolnić ją za wszelką cenę. Po konsultacji u adwokata pojmuje, że jedyny sposób wyciągnięcia Tani z więzienia to ucieczka, a do tego potrzebne są duże pieniądze. Aby je zdobyć Andriej wstępuje na drogę przestępstwa.

FILM  Z POLSKIM LEKTOREM!

Rok produkcji: 1993

Czas trwania: 140 min.

Gatunek: melodramat

Reżyseria: Aleksandr Khvan

Obsada: Oleg Menshikov, Anżeła Bielanskaja, Aleksandr Niegrieba, Grigorij Konstantinopolskij, Aleksandr Tiunin, Wiktor Tieriela, Władimir Gołowin

„Morderczy Afganistan” (Афганский излом)

Ostatnie dni wojny w Afganistanie. Do pododdziału komandosów, którym dowodzi major Bandura, trafia syn wysokiego rangą wojskowego. Przyczyna jego przybycia w przeddzień wyprowadzenia wojsk jest zrozumiała dla wszystkich: chłopak musi zdążyć "powojować" i zdobyć odznaczenia. Wojenny dramat "Morderczy Afganistan" to jeden z niewielu rosyjskich filmów na temat wojny w Afganistanie, którego twórcy spróbowali opowiedzieć o niej prawdę. Wojna w filmie Władimira Bortko pokazana jest jako bezlitosny mechanizm, zmuszający normalnego, wydawałoby się, człowieka do przyjęcia nowych reguł gry i dokonywania uczynków i działań, które są absolutnie nie do pomyślenia w cywilu - zabijania, palenia, "oczyszczania" granatami i bombami domów i osiedli...

FILM  Z POLSKIMI NAPISAMI!

Rok produkcji: 1991

Czas trwania: 160 min.

Gatunek: wojenny

Reżyseria:  Vladimir Bortko