Klub Miłośników Kina "Okno" - czerwiec!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„KOŁCHOZ ENTERTAINMENT”

(КОЛХОЗ ИНТЕРТЕЙНМЕНТ)

*******************

„72 METRY”

(72 МЕТРА)

„ROMANCA O ZAKOCHANYCH”

(РОМАНС О ВЛЮБЛЁННЫХ)

*******************

„WAKACJE POD SPECJALNYM NADZOREM”

(КАНИКУЛЫ СТРОГОГО РЕЖИМА)

„KOŁCHOZ ENTERTAINMENT”

(КОЛХОЗ ИНТЕРТЕЙНМЕНТ)

Rosja 1989 rok - Pieriestrojka. Kołchoz "Czerwony buntownik" z roku na rok nie wypełnia planu udoju mleka i zbioru ziarna, co w konsekwencji nie pozwala wydawać pieniędzy na przedsięwzięcia kulturalne. Z tego powodu władze rejonu chcą ich pozbawić premii rocznej. Ale dają im szansę. Mają w ciągu miesiąca stworzyć zespół teatralny i nakręcić film, ale taki żeby utrzeć nosa jakiemuś tam Hollywoodowi. I się zaczyna!

Produkcja: Rosja

Gatunek: Komedia

Czas trwania: 94 minuty

Reżyseria: Maksim Voronkov

Scenariusz: Maksim Voronkov

Obsada: Nikolai Karachentsov, Dzhigarhanyan Armen, Oleynikov Ilya, Fedortsov Andrew, Tatiana Krawczenko, Sadalskiy Stanisław, Semchov Alexander

„72 METRY”

(72 МЕТРА)

Film ten to historia okrętu podwodnego, który w czasie manewrów na Morzu Barentsa natyka się na starą minę z czasów drugiej wojny światowej. Niestety okręt osiada na dnie. Akcja ratunkowa nie przynosi skutku. Załoga nie może się ewakuować, gdyż wcześniej bosman sprzedał części do aparatów tlenowych by zdobyć pieniądze na ślub córki.

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Produkcja: Rosja

Gatunek: Dramat

Czas trwania: 1 godz 55 min

Reżyseria: Władimir Chotinienko

Scenariusz: Valeri Zalotukha

Obsada: Sergey Makovetskiy, Chulpan Khamatova,   Marat Baszarow, Sergei Yarmolyuk, Aleksey Zelenskiy, Stanislav Nikolski, Andrey Krasko, Amadu Mamadakov

„ROMANCA O ZAKOCHANYCH”

(РОМАНС О ВЛЮБЛЁННЫХ)

Najbardziej oryginalny z filmów zrealizowanych przez Andrzeja Konczałowskiego. Reżyser w nieco zwariowany sposób połączył w nim dramat ze scenami, w których bohaterowie śpiewają swoje kwestie białym wierszem i do tego jeszcze tańczą. Tematem obrazu jest czysta i niewinna miłość. Uczucie, które sprawia, że człowiek wyzbywa się hipokryzji i staje się szlachetnym i dobrym. Treść filmu stanowią dwie poetyckie opowieści o zakochanych. W pierwszej z nich chłopak zostaje powołany do wojska i musi na dłuższy okres rozstać się ze swoją dziewczyną. W czasie klęski żywiołowej bierze udział w akcji pomocy dla zagrożonej przez morze ludności i zostaje uniesiony przez fale. Nie zginął, lecz przez jakiś czas uznawany jest za zaginionego. Kiedy wreszcie wraca do rodzinnego domu, okazuje się, że jego ukochana wyszła za innego... Druga część przedstawia historię człowieka, którego opuściła miłość. Kierowca autobusu, Siergiej prowadzi bardzo monotonne życie, właściwie można powiedzieć, że wegetuje. Pewnego dnia przypadkowo umawia się z kelnerką, Lubą, która wkrótce zostaje jego żoną. Luba wie o tym, że jej mąż nie przestał kochać dziewczyny z młodzieńczych lat, jednak nie traci nadziei i cierpliwie czeka na swoją szansę..

Produkcja: ZSRR

Gatunek: dramat, romans, musical

Czas trwania: 2 godz 15 min

Reżyseria: Andriej Konczałowski

Scenariusz: Evgeniy Grigorev

Obsada: Elena Koreneva, Ivan Ryzhov, Aleksandr Zbruyev, Roman Gromadsky, Yelizaveta Solodova, Yevgeni Kindinov, Irina Kupchenko, Innokientij Smoktunowski

„WAKACJE POD SPECJALNYM NADZOREM”

(КАНИКУЛЫ СТРОГОГО РЕЖИМА)

Kolcow i Sumrakow - dwoch zbiegow z kolonii karnej, w czasie swej ucieczki trafia do obozu pionierow, gdzie przez przypadek zostaja wychowawcami. Skazancy staja przedmiotem drwin i szyderstw ze strony dorastajacej mlodziezy. Mimo wszystko staraja sie jak moga, aby ich oddzial niezbyt zaangazowanych dzieci stal sie wzorowym przykladem dla innych, godnym bezcennej nagrody - wycieczki do Petersburga.

Gatunek: komedia / Rosja 2009

Reżyseria: Igor Zajcew

Scenariusz: Andriej Kiwinow,

Fiodor Kriestowyj