Klub Miłośników Kina "Okno" - lipiec!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

PASAŻERKA (Пассажирка)

*******************

WICHRY KOŁYMY

SZEKSPIR BY TEGO NIE WYMYŚLIŁ

(Шекспиру и не снилось)

*******************

OSTATNI POCIĄG PANCERNY

(Последнийбронепоезд)

PASAŻERKA

Rok 1882. Na pokład rosyjskiego okrętu wojennego płynącego z San Francisco do Hong Kongu, wbrew zwyczajom i marynarskim przesądom, za to na osobiste polecenia konsula, zaokrętowane zostają dwie kobiety: urzekająca pięknem wdowa po amerykańskim inżynierze i jej zaufana pokojówka. Poruszona załoga zaczyna zabiegać o względy dam, piękna szlachcianka łamie serce samego kapitana, a starania młodych oficerów muszą zakończyć się pojedynkiem.

Produkcja: Rosja 2008

Gatunek: melodramat

Czas trwania: 93 min

Reżyseria: Stanisław Goworuchin

Obsada: Anna Gorszkowa, Irina Piegowa, Stanisław Goworuchin, Wiktor Suchorukow

WICHRY KOŁYMY

Jest rok 1937. Główna bohaterka Eugenia Ginzburg  po pięciu miesiącach tortur i niekończących się przesłuchań otrzymuje "łagodny" wyrok…10 lat zesłania do obozu pracy. Żenia jedzie na Kołymę. Wyniszczone śledztwem kobiety mają nadzieję, że tam odmieni się ich los. Głód, zaduch, brak tlenu w bydlęcym wagonie to jednak dopiero przedsmak piekielnego świata obozu, którego nazwa w języku tubylców oznacza śmierć. Rozpoczyna się trudna walka o przetrwanie…

Produkcja: Belgia Francja Niemcy Polska

Gatunek: Biograficzny Dramat

Czas trwania: 1 godz. 46 min

Reżyseria: Marleen Gorris

Scenariusz: Marleen Gorris, Nancy Larson, Wojciech Gajewicz

Zdjecia: Arkadiusz Tomiak

Muzyka: Włodzimierz Pawlik

OBSADA: Ulrich Tukur, Emily Watson, Benjamin Sadler, Ian Hart, Pam Ferris, Jimmy Yuill, Pearce Quigley, Nick Dong-Sik

SZEKSPIR BY TEGO NIE WYMYSLIL

W prowincjonalnym miasteczku już od dawna czekają na znanych aktorów. Jednak ci zachowują się dziwnie i już w trakcie przygotowań do spektaklu dyrektor teatru ma wątpliwości co do „autentyczności” tych osób… W „obozie” aktorów mają miejsce nieprzyjemności – jedyna „Prima”, dla której specjalnie przyjeżdża na spektakl gubernator miasta, niespodziewanie zakochuje się i ucieka z młodym husarem do obozu cyganów. Wieczorem premiera, bilety sprzedane, a grać nie ma komu. Goście zmuszeni są do pilnego szukania zamiany dla aktorki.

Produkcja: Rosja

Gatunek: Komedia

Czas trwania: 1 godz. 44 min.

Reżyseria: Aleksej Zernov

Scenariusz: Aleksej Ziernov, Vladimir Zajkin, Maria Hmelik

Obsada: Anastazja Zaworotniuk, Natalia Fisson, Tatiana Krawczenko, Nikołaj Kiczew, Olga Prokofiewa, Igor Sladkiewicz, Boris Smolkin, Jurij Stojanow.

26.07 godz. 16.00 (104 min)

2.08 godz. 16:00 (104 min)

OSTATNI POCIĄG PANCERNY

Żołnierze desperacko odpierający ataki hitlerowców mają tylko jedną szansę na ocalenie. Jest nią ruszający z odsieczą pociąg pancerny..