Klub Miłośników Kina "Okno" - sierpień!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

CIUCIUBABKA

(ЖМУРКИ)

„OJCIEC I SYN”

(ОТЕЦ И СЫН)

*******************

„GORZKO”

(ГОРЬКО!)

*******************

BAJKI ROSYJSKIE

„CIUCIUBABKA”

(ЖМУРКИ)

Bracia Simon (Dmitrij Djużew) i Siergiej (Aleksiej Panin) są zabójcami i posłańcami, będącymi na usługach bossa mafijnego Michajłowicza (Nikita Michałkow). Ich życie zawisa na włosku, gdy gubią walizkę pełną najwyższej jakości heroiny. Muszą jak najszybciej odnaleźć cenny pakunek i nie dopuścić, aby dowiedział się o tym ich szef.

Gatunk: komedia, thriller, akcja

Reżyseria: Aleksey Balabanov

Obsada: Dmitriy Dyuzhev Andrey Merzlikin Dmitriy Pevtsov Aleksey Serebryakov Kirill Pirogov Viktor Sukhorukov Aleksey Panin Grigoriy Siyatvinda

Produkcja: Rosja 2005

Czas trwania: 1 godz. 51 min.

„OJCIEC I SYN”

(ОТЕЦ И СЫН)

Intymny portret pełnej pasji relacji między ojcem i synem. Silna więź, która ich łączy nierzadko prowadzi do konfliktów między nimi, a także powoduje zazdrość dziewczyny syna, nie potrafiącej znieść tak bliskiego kontaktu dwóch głównych bohaterów. Umieszczona poza czasem opowieść stylistycznie i treściowo nawiązuje do obrazu Matka i syn, którym Aleksandr Sokurow zdobył sobie międzynarodowe uznanie.

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Obsada: Andriej Szczetinin, Aleksandr Razbasz, Aleksiej Nejmyszew, Fiodor Ławrow, Marina Zasuchina

Reżyseria: Aleksandr Sokurow

Scenariusz: Siergiej Potiepałow

Zdjęcia: Aleksandr Burow

Muzyka: Andriej Sigle

Gatunek: dramat / Rosja / Niemcy / Włochy / Holandia 2003

Czas trwania: 83 min

„GORZKO”

(ГОРЬКО!)

Nowocześni, inteligentni i ambitni – Natasza i Roma marzą o stylowym ślubie na plaży nad brzegiem morza. Jednak ojczym Nataszy przygotował dla nich inny scenariusz. Grubiański urzędnik administracji miejskiej chce wykorzystać zbliżającą się uroczystość jako trampolinę do własnej kariery i stara się zorganizować wszystko „jak trzeba”. Młodą parę czeka niezapomniany wieczór w restauracji „Złota”, z pełnym zestawem nudnych ceremonii i zabaw weselnych. Nie mając siły walczyć z autorytarnym rodzicem, młodzi decydują się zorganizować ślub swoich marzeń w tajemnicy przed konserwatywnymi krewnymi. Jednak przez absurdalny przypadek obie uroczystości łączą się w jedną całość.

Reżyseria: Żora Kryżownikow

Scenariusz: Denis Rodimin, Siergiej Minajew

Muzyka: Paweł Jesienin

Zdjęcia: Fiodor Lass

Gatunek: komedia

Rok: 2012

Czas: 100 min

BAJKI ROSYJSKIE

Pokaz popularnych rosyjskich filmów animowanych.