Klub Miłośników Kina "Okno" - wrzesień!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

6.09 godz. 16.00

TEŻ CHCĘ”

(Я ТОЖЕ ХОЧУ)

„NIEADEKWATNI LUDZIE”

(НЕАДЕКВАТНЫЕ ЛЮДИ)

*******************

OJCIEC

(ОТЕЦ)

*******************

„GORZKO 2”

(ГОРЬКО!2)

6.0godz. 16.00

„TEŻ CHCĘ”

(Я ТОЖЕ ХОЧУ)

Grupa rosyjskich obywateli wyrusza z Petersburga, by odnaleźć szczęście. Usłyszeli oni historię o tajemniczych ruinach kościelnej dzwonnicy, gdzie ludzie mają doświadczać uczucia spokoju i spełnienia. Miejsce rzekomo znajduje w pobliżu nieczynnej atomowej elektrowni, a okoliczny teren ma być silnie napromieniowany. Mimo ryzyka śmierci, postanawiają za wszelką cenę znaleźć to miejsce.

Reżyseria: Aleksey Balabanov

Scenariusz: Aleksey Balabanov

Obsada: Oleg Garkusha, Yuriy Matveev, Aleksandr Mosin,

Alisa Shitikova

Gatunek:dramat

Produkcja: Rosja

Rok: 2012

„NIEADEKWATNI LUDZIE”

(НЕАДЕКВАТНЫЕ ЛЮДИ)

Cichy i dobrze wychowany Witalik próbuje rozpocząć życie od zera w nowym mieście. Ale dziwnym sposobem na swojej drodze spotyka samych wariatów. Jego sąsiadką na piętrze jest uparta Krystyna, która chce go zmienić z "maniaka" w normalnego człowieka, w nowej pracy atakuje go zmysłowa szefowa i psycholog, który chce pomóc mu z radzeniem sobie z tym wszystkim - i ten okazuje się być sadomasochistą. Witalik wydaje się być jedyną adekwatną osobą tutaj. Ale czy naprawdę?

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2010

Gatunek: komediodramat

Reżyseria: Roman Karimow

Obsada: Ilja Liubimow, Ingrid Olerinskaja, Jewgienij Cyganow

„OJCIEC”

(ОТЕЦ)

Całym życiem Abrahama Schwartza jest jego utalentowany syn. Wspaniała gra na skrzypcach sprawia, że ojciec zaczyna marzyć o tym, aby pewnego dnia ujrzeć go na scenie. Kiedy syn dorasta zostaje najlepszym uczniem konserwatorium muzycznego i kariera wirtuoza stoi przed nim otworem. Wypiera się jednak swojego ojca. Pewnego dnia musi jednak wybrać, czy stracić ojca, czy wszystko, co osiągnął.

Gatunek: dramat / Rosja 2004

Reżyseria: Władimir Maszkow

Scenariusz: Władimir Maszkow, Ilja Rubinstein

Reżyseria: Władimir Maszkow

Scenariusz: Władimir Maszkow, Ilja Rubinstein

Obsada:Władimir Maszkow,Jegor Bierojew, Olga Krasko, Olga Mirosznikowa, Siergiej Doncow, Anatolij Wasiliew

„GORZKO 2”

(ГОРЬКО! 2)

Z nadzieją na zarobienie łatwych pieniędzy ojczym Nataszy wplątuje się w pewną aferę finansową, przez co ściąga kłopoty na siebie i swoich partnerów biznesowych. Ci, nie czekając na wyjaśnienia, szykują zamach na jego życie. Cała rodzina opłakuje Borysa Iwanowicza, a on na to… gwiżdże. Musi poleżeć trzy dni w trumnie, przeżyć własny pogrzeb, potem rodzina go odkopie i można będzie spać spokojnie. Wszystko odbywa się zgodnie z genialnym planem ojczyma aż do chwili, w której pojawia się jego przyjaciel z wojska, chcący się pożegnać z byłym towarzyszem broni.

Gatunek: komedia

Reżyseria: Żora Kryżownikow