Klub Miłośników Kina "Okno" - październik!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

4.10godz. 16.00

„NIEADEKWATNI LUDZIE”

(НЕАДЕКВАТНЫЕЛЮДИ)

„Ja”

(Я)

*******************

„Zamek”

( Замок)

*******************

4.10godz. 16.00

„NIEADEKWATNI LUDZIE”

(НЕАДЕКВАТНЫЕ ЛЮДИ)

Cichy i dobrze wychowany Witalik próbuje rozpocząć życie od zera w nowym mieście. Ale dziwnym sposobem na swojej drodze spotyka samych wariatów. Jego sąsiadką na piętrze jest uparta Krystyna, która chce go zmienić z "maniaka" w normalnego człowieka, w nowej pracy atakuje go zmysłowa szefowa i psycholog, który chce pomóc mu z radzeniem sobie z tym wszystkim - i ten okazuje się być sadomasochistą. Witalik wydaje się być jedyną adekwatną osobą tutaj. Ale czy naprawdę?

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Rok produkcji: 2010

Gatunek: komediodramat

Reżyseria: Roman Karimow

Obsada: Ilja Liubimow, Ingrid Olerinskaja, Jewgienij Cyganow

„Ja”

(Я)

Film "Ja" to portret straconego pokolenia lat 90-tych, pogrążonego w narkotykach i zagubionego w kryminalnej rzeczywistości ówczesnej Rosji.Bohater filmu, młody chłopak z prowincji przygodę z narkotykami zaczął już w dzieciństwie. Jego znajomi to głownie narkomani, przestępcy, punkowcy. W wolnych chwilach pisze awangardowe sztuki teatralne. Aby uciec przed poborem do wojska, daje się zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Pobyt tam to gorzka lekcja życia - przymusowe leczenie, utarczki z sanitariuszami, halucynacje. Życie w "domu wariatów" przeplata się z kołaczącymi się w jego głowie wspomnieniami z dzieciństwa, w którym centralne miejsce zajmuje Guru o pseudonimie Rumun - zabójca i narkoman...

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Reżyseria: Igor Voloshin

Scenariusz: Igor Voloshin

Gatunek: Dramat

Produkcja: Rosja 2009

Obsada:Artur Smolyaninov, Andrei Khabarov, Oksana Akinshina, Aleksey Gorbunov

„Zamek”

(Замок)

"Zamek" - niedokończona powieść Kafki - jest mroczną parabolą tragicznego losu jednostki we wrogim świecie. Osamotniony bohater zmaga się z anonimowymi siłami biurokratycznego aparatu represji, starając się zachować tożsamość.Geodeta zostaje zaproszony do Zamku w celu przeprowadzenia stosownych prac. Gdy przyjeżdża na wieś, ze zdziwieniem zauważa, że nikt na niego nie czeka. Próby udowodnienia swoich praw do niczego nie doprowadzają. Całkowite niezrozumienie ze strony miejscowych potęguje pragnienie bohatera, by dostać się do Zamku. Autorzy filmu zaryzykowali skończyć niedopisaną w swoim czasie powieść.

1995 – Nagroda „Nika” dla najlepszego scenografa (Władimir Kartaszow) i najlepszego kostiumografa (Nadieżda Wasiliewa)

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Reżyseria: Aleksiej Bałabanow

Scenariusz: Aleksiej Bałabanow