Klub Miłośników Kina "Okno" - listopad!

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA IM. MARII DĄBROWSKIEJ -

CENTRUM KULTURY I JĘZYKA ROSYJSKIEGO W SŁUPSKU

„Człowiek z bulwaru Kapucynów”

(ЧЕЛОВЕКСБУЛЬВАРАКАПУЦИНОВ)

„Związki”

(СВЯЗЬ)

*******************

„Wygnanie” cz. 1

„Wygnanie” cz. 2

*******************

„Człowiek z bulwaru Kapucynów”

(ЧЕЛОВЕК С БУЛЬВАРА КАПУЦИНОВ)

Do miasteczka na Dzikim Zachodzie przybywa Johnny First (Andrey Mironow) ze swoim projektorem i taśmami filmowymi. Początkowo sceptyczni miejscowi, szybko przekonują się do nowej rozrywki, na tyle, że zmieniają nawet swoje zachowanie rezygnując z regularnego upijania się i bójek. Kino zbiera coraz to nowe rzesze fanów, czyniąc ich lepszymi ludźmi, jednak nie wszystkim się to podoba…

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Rok produkcji: 1987

Gatunek: Western, komedia

Reżyseria: Ałła Surikowa

Obsada: Andriej Mironow, Aleksandra Jakowlewa, Oleg Tabakow, Nikołaj Karaczencow, Igor Kwasza, Lew Durow

„Związki”

(СВЯЗЬ)

Ilja jest zamożnym biznesmanem z Moskwy, a Nina jest redaktorką z Sankt Petersburga. Oboje zajęci są karierami, mają udane małżeństwa i dzieci. Mają także ze sobą romans. Od samego początku zdecydowali, że ich związek nie może wymknąć się spod kontroli i musi pozostać ścisłą tajemnicą. Idea prowadzenia podwójnego życia okazuje się jednak utopią: nawet jeżeli bohaterowie są w stanie zrealizować ten projekt w sensie organizacyjnym, to nie potrafią podołać mu emocjonalnie.

FILM Z POLSKIM LEKTOREM

Reżyseria: Dunia Smirnova

Gatunek: Melodramat

Rok produkcja: 2006

Obsada:Anna Michalkova, Dmitri Shevchenko, Michail Porechenkov, Nastia Seglia

„Wygnanie” cz. 1

(ИЗГНАНИЕ)

Mąż, żona i dwójka dzieci przenoszą się z miasta przemysłowego na wieś, do miejsca urodzenia męża, aby zamieszkać w starym domu jego ojca. W porównaniu z ich poprzednim miejscem zamieszkania (miasto, które ułatwia relacje między bohaterami, wygładza nierówności, a nawet tworzy pewien rodzaj iluzji szczęścia i miłości), nowy dom oznacza Naturę. Położony jest na zapierających dech piersiach wzgórzach...Od tego momentu życie rodziny zaczyna się komplikować. Okazuje się, że wiele osób ma swoją tajemnicę.

FILM Z POLSKIMI NAPISAMI

Reżyseria: Andriej Zwiagincew

Gatunek: Dramat, obyczajowy

Rok produkcji: 2007