Kino w grudniu

„Indygo” (2008)

*******************

„Mój kuzyn monstrum”(2004)

„Raz, dwa, trzy, umrzesz ty” (2008)

*******************

09.01.2020 godz. 16.00

„łotorogi oleń” (1972)

*****************

„Indygo” (2008)

Kilku zwyczajnie wyglądających nastolatków Spędzają razem czas z dala od cudzych oczów no dachu jednego z Moskiewskich wieżowców. muszą trzymać ze sobą i trzymać się z dala od innych ponieważ są wybrańcami. Oni są Indigo - Ludźmi przyszłości. Wyczuwają niebezpieczeństwo, rozumieją mowę zwierząt, czytają w myślach, i pamiętają swoje poprzednie wcielenia. Ich wyjątkowość przeraża jednych z zbudza zdumienie w innych. Jednak dzieci indigo zaczynają znikać, lider nastolatków Andrej Kalajew poszukując swoich przyjaciół rozplątuje kłębek tajemniczych i przerażających wydarzeń i dochodzi do wniosku że każdy porwany w ciągu ostatniego w miesiąca nastolatek był dzieckiem indigo. Nieznana siła ma własne plany co do przyszłości tego światu, ale ten kto odkrył że trwa polowanie na dzieci przyszłości potrafi przewidzieć te plany. Aby uratować się samemu i pomoc swojej dziewczynie i przyjaciel Andriej musi wykorzystać swoja nadprzyrodzoną moc.

Produkcja: Rosja 2008

Gatunek: Fantasy,Thriller,Akcja

Czas trwania: 1 godz. 40 min

Reżyseria: Roman Prygunov

Scenariusz : Valentin Spiridonov

Obsada: Ivan Yankovskiy, Yuriy Kutsenko, Yelena Drobysheva, Mikhail Efremov, Anastasiya Richi, Roman Shmakov, Mariya Shukshina, Pavel Sliva

.

„Mój kuzyn monstrum”(2004)

Obraz opowiada historię okaleczonego na wojnie - prawdopodobnie w Czeczenii - człowieka, który próbuje odnaleźć się we współczesnej Moskwie po powrocie z frontu. Prześladują go wspomnienia wojenne, a jego życie staje się koszmarem dla niego i najbliższych mu osób.

Produkcja: Rosja 2004

Gatunek: Dramat obyczajowy

Czas trwania: 2 godz.

Reżyseria: Walery Todorowski

Scenariusz: Gennadi Ostrovsky

Obsada: Sergey Gazarov, Sergey Garmash, Elena Yakovleva, Leonid Yarmolnik, Artyom Shalimov, Marianna Ilyina.

.

„Raz, dwa, trzy, umrzesz ty” (2008)

Grupa młodych ludzi bierze udział w nowym reality show. Zasady programu są proste: uczestnicy zostają zamknięci na terenie dawnego obozu pionierów, sami wskazują zawodników, którzy muszą opuścić grupę, a ostatni pozostały wygrywa milion rubli. Kiedy brama obozu zamyka się, psychopatyczny „Wielki Brat zmienia reguły gry. Odtąd wybrany zawodnik, wyeliminowany zostanie raz na zawsze, a nagrodą dla zwycięzcy będzie życie. Pierwszy rosyjski slasher.

Film w wersji oryginalnej

Produkcja: Rosja, 2008

Gatunek: Horror

Czas trwania: 1 godz. 50 min.

Reżyseria: Vadim Shmelev

Scenariusz: Vitali Melnikov

Obsada: Eugenia Khirivskaya, Artyom Mazunov, Aleksandr Makagon, Ekaterina Nosik, Igor Artashonov, Pavel Smetankin

„Złotorogi jeleń” (1972)

Pełna uroku, pięknie sfotografowana, z wysmakowaną oprawą plastyczną, baśń wykorzystująca tradycje i motywy rosyjskiego folkloru. Jeleń o złotyych rogach, symbolizujacy ład i dobro, ratuje dzieci porwane przez okrutną Babę Jagę.

Produkcja: ZSSR, 1972

Gatunek: komedia

Czas trwania: 1 godz. 13 min.

Reżyseria: Aleksandr Rou, Viktor Makarov

Scenariusz: Aleksandr Rou, Viktor Makarov