Święta w Rosji online!

rosyjski 002 rosyjski 006 8.01.2019 r. uczniowie kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górkach, wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". Do przeprowadzenia spotkania wykorzystano ogólnie dostępne technologie informatyczne, które umożliwiły nam kontakt z odległym województwem mazowieckim. Na początku uczniów zapoznano z działalnością CKiJR i pokazano im jak wyglądają pomieszczenia i wyposażenie Centrum. Tematem zajęć były obchodów świąt w Rosji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. jakie zwyczaje towarzyszą obchodom Bożego Narodzenia w Rosji, jak wyglądają rosyjskie tradycje noworoczne oraz poznali różnice i podobieństwa pomiędzy świętami w Polsce oraz w Rosji. Zapoznano ich także z tradycją obchodów Starego Nowego Roku w Rosji.

Matrioszka online - SP nr 4!

maxresdefault 4 oraz 5.06.2018 r. CKiJR przeprowadziło zajęcia „Poznajemy Rosję – online", dla uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku. Tematem spotkania była słynna lalka pochodząca z Rosji – matrioszka. Uczniowie zapoznali się z historią pojawienia lalki w Rosji, poznali różne jej rodzaje i sposób wytwarzania. Celem spotkania oprócz pogłębiania wiedzy związanej z kulturą Rosji, był także pokaz możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii informatycznych. Prelekcję zakończył specjalnie przygotowany i przeprowadzony online test wiedzy, który podsumował zdobyte przez uczestników spotkania wiadomości.

Poznajemy Rosję online - ZS nr 1!

DSC06403 DSC06407 13.03.2018 r. uczniowie klasy trzeciej turystycznej ZS nr 1 w Stargardzie, wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". W ZS nr 1 młodzież nie uczy się języka rosyjskiego, ale mimo to chętnie poznają kulturę i historię tego kraju. Multimedialne spotkanie z kulturą i tradycjami Rosji, we współpracy z CKiJR zorganizowały Panie: Irena Zalewska oraz Katarzyna Wieczorkiewicz z ZS nr 1, które są także autorkami realizowanego w szkole projektu pt.: „My Słowianie". W programie projektu znajduje się m.in. film, spotkanie z piosenką rosyjską, inscenizacja bajki rosyjskiej, kuchnia rosyjska, sztuka ludowa itp. W ramach realizacji przedsięwzięcia odbyło się także spotkanie online z CKiJR. Zajęcia dotyczyły polskich i rosyjskich obrzędów weselnych, występujących między nimi różnic oraz podobieństw.

„Poznajemy Rosję – online" - zajęcia dla kadry SP nr 4!

sp4online 12.06.2017 r. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". Celem spotkania była pokaz możliwości wykorzystania technologii informatycznych do poznawania kultury i tradycji Rosji. Przy pomocy ogólnie dostępnych programów i odpowiedniego sprzętu, kadra pedagogiczna SP nr 4 mogła poznać m.in. rosyjskie sztuki ludowe, dowiedzieć się jaka symbolika związana jest z kolorami rosyjskiej flagi, jakie miasto jest stolicą rosyjskich samowarów oraz co było inspiracja do stworzenia matrioszki. Prelekcję zakończył specjalnie przygotowany i przeprowadzony online test wiedzy, który podsumował zdobyte przez uczestników spotkania wiadomości. Sieć internetowa daje nam w dzisiejszych czasach możliwość nauki, właściwie z każdego miejsca na świecie, takie spotkania można urozmaicać testami, quizami i różnego rodzaju interaktywnymi elementami. Jest to ciekawa alternatywa, z której wiele pozytywów mogą wyciągnąć zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Zajęcia z cyklu „Poznajemy Rosję – online", na stałe weszły już w ofertę CKiJR, trwają przygotowania do ich przeprowadzenia m.in. ze szkołami z Wrocławia i Gdańska.

SP nr 4 w Słupsku - Poznajemy Rosję - online!

Bez tytułu 19.05.2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". Do przeprowadzenia spotkania wykorzystano ogólnie dostępne technologie informatyczne. Dzięki zajęciom dzieci mogły poznać ten ciekawy kraj i jego kulturę. Podczas wideokonferencji uczniowie SP nr 4 dowiedzieli się m.in.: jakiego koloru jest rosyjska flaga, do czego służy samowar, co to jest gżel i chochłoma oraz jak wygląda matrioszka. Spotkanie zakończył przeprowadzony online test wiedzy, który podsumował zdobyte przez dzieci informacje.

Poznajcie z nami Rosję online!

 DSC0147 Nową ofertą CKiJR są zajęcia z cyklu „Poznajemy Rosję" dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, które będą prowadzone online przy pomocy ogólnie dostępnych technologii informatycznych. Zajęcia te mają na celu zapoznanie dzieci z rosyjską kultura, tradycjami oraz elementami języka rosyjskiego.

 

Wszystkie nasze działania są bezpłatne.

Zainteresowane grupy zorganizowane zapraszamy do kontaktu!

Wymagania sprzętowe, aby zajęcia mogły zostać przeprowadzone:
- dostęp do sieci Internet
- projektor multimedialny oraz ekran
- kamera (wbudowana w laptopie lub podłączana oddzielnie do komputera)
- głośniki i mikrofon

Galeria

 • akademia.JPG
 • bn.JPG
 • DSC05887.JPG
 • DSC05940.JPG
 • DSC05946.JPG
 • DSC06067.JPG
 • filia1.JPG
 • kazachowie.JPG
 • kombatanci.JPG
 • kombatanci1.JPG
 • lermontowk3.JPG
 • podsumowaniewoland.JPG
 • quiz.JPG
 • soczi2.jpg
 • sp4kreml2.JPG
 • UTW1.JPG
 • UTW2.JPG
 • _DSC1999.JPG
 • _DSC2184_Medium.JPG
 • _DSC2374_Medium.JPG
 

Archiwum artykułów

Partnerzy

Slupsk             

 

100

 

 
 oktan    rosyjski w krakowie   teatr wladca lalek           
 
 

CKiJR w Polsce