„Poznajemy Rosję – online" - zajęcia dla kadry SP nr 4!

sp4online 12.06.2017 r. nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. Gustawa Morcinka w Słupsku wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". Celem spotkania była pokaz możliwości wykorzystania technologii informatycznych do poznawania kultury i tradycji Rosji. Przy pomocy ogólnie dostępnych programów i odpowiedniego sprzętu, kadra pedagogiczna SP nr 4 mogła poznać m.in. rosyjskie sztuki ludowe, dowiedzieć się jaka symbolika związana jest z kolorami rosyjskiej flagi, jakie miasto jest stolicą rosyjskich samowarów oraz co było inspiracja do stworzenia matrioszki. Prelekcję zakończył specjalnie przygotowany i przeprowadzony online test wiedzy, który podsumował zdobyte przez uczestników spotkania wiadomości. Sieć internetowa daje nam w dzisiejszych czasach możliwość nauki, właściwie z każdego miejsca na świecie, takie spotkania można urozmaicać testami, quizami i różnego rodzaju interaktywnymi elementami. Jest to ciekawa alternatywa, z której wiele pozytywów mogą wyciągnąć zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Zajęcia z cyklu „Poznajemy Rosję – online", na stałe weszły już w ofertę CKiJR, trwają przygotowania do ich przeprowadzenia m.in. ze szkołami z Wrocławia i Gdańska.