Poznajemy Rosję online - ZS nr 1!

DSC06403 DSC06407 13.03.2018 r. uczniowie klasy trzeciej turystycznej ZS nr 1 w Stargardzie, wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". W ZS nr 1 młodzież nie uczy się języka rosyjskiego, ale mimo to chętnie poznają kulturę i historię tego kraju. Multimedialne spotkanie z kulturą i tradycjami Rosji, we współpracy z CKiJR zorganizowały Panie: Irena Zalewska oraz Katarzyna Wieczorkiewicz z ZS nr 1, które są także autorkami realizowanego w szkole projektu pt.: „My Słowianie". W programie projektu znajduje się m.in. film, spotkanie z piosenką rosyjską, inscenizacja bajki rosyjskiej, kuchnia rosyjska, sztuka ludowa itp. W ramach realizacji przedsięwzięcia odbyło się także spotkanie online z CKiJR. Zajęcia dotyczyły polskich i rosyjskich obrzędów weselnych, występujących między nimi różnic oraz podobieństw.