Święta w Rosji online!

rosyjski 002 rosyjski 006 8.01.2019 r. uczniowie kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Górkach, wzięli udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję – online". Do przeprowadzenia spotkania wykorzystano ogólnie dostępne technologie informatyczne, które umożliwiły nam kontakt z odległym województwem mazowieckim. Na początku uczniów zapoznano z działalnością CKiJR i pokazano im jak wyglądają pomieszczenia i wyposażenie Centrum. Tematem zajęć były obchodów świąt w Rosji. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. jakie zwyczaje towarzyszą obchodom Bożego Narodzenia w Rosji, jak wyglądają rosyjskie tradycje noworoczne oraz poznali różnice i podobieństwa pomiędzy świętami w Polsce oraz w Rosji. Zapoznano ich także z tradycją obchodów Starego Nowego Roku w Rosji.