Parki Narodowe Rosji- wystawa, zajęcia

DSC06937 11 kwietnia 2017 CKiJR po raz kolejny odwiedzili uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. Tym razem zajęcia miały nieco inny charakter. Dzieci zwiedziły pierwszą część foto-wystawy „Parki narodowe Rosji” którą do dzisiaj można było oglądać w CKiJR. Zostało na niej zaprezentowanych 9 parków narodowych: Alania, Ałchanaj, Beringa, Buzułukskij bór, Aniujskij PN, Baszkirski PN, Waładajski PN, Wodłozierski PN, Zabajkalski PN. Poza samymi zdjęciami dzieci usłyszały podstawowe wiadomości na ich temat. Były to m.in. położenie geograficzne, uksztaltowanie terenu, architektura, fauna i flora. W drugiej części zajęć uczniowie obejrzeli krótkie filmy prezentujące poszczególne obszary.

Archiwum artykułów