Początek letnich półkolonii w CKiJR

DSC07026 30 czerwca 2017 r. w CKiJR rozpoczęły się zajęcia w ramach letnich dziecięcych półkolonii. Jako pierwsze na spotkaniu zjawiły się dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 oraz Placówki Wsparcia Dziennego nr 4 Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. Tematem zajęć była przyroda rosyjska. Uczniowie poznali faunę i florę Rosji. Dowiedzieli się na jakie strefy przyrodnicze jest podzielona, jakie rośliny i zwierzęta je tworzą. Zostały także przedstawione bardziej szczegółowo najbardziej charakterystyczne zwierzęta w Rosji. Goście porównali także przyrodę rosyjską do polskiej. Rozpoznali zwierzęta które występują zarówno w Rosji jak i w Polsce. Na koniec grupa obejrzała kilka odcinków popularnej rosyjskiej bajki - „Masza i Niedźwiedź”.