Poznajemy symbole Rosji!

DSC07050 DSC07055

10 lipca 2017 r. CKiJR odwiedziły dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 MOPR w Słupsku, tematem spotkania była symbolika Rosji. Podczas zajęć dzieci zapoznały się m. in. z wyglądem rosyjskiej flagi i symboliką jej kolorów. Dowiedziały się także, jak wygląda rosyjski herb i dlaczego za sprawą Iwana III widnieje na nim właśnie orzeł. Prelekcja dotyczyła także charakterystycznych dla Rosji sztuk ludowych, takich jak chochłoma, beresta i gżel. Podczas wizyty w Centrum goście mogli również zobaczyć do czego służy i jak wygląda rosyjski samowar. Odbyły się też zawody w składaniu matrioszki na czas. Spotkanie zakończył pokaz rosyjskich filmów animowanych, takich jak: „Wilk i Zając" (Nu, pogodi!) oraz „Masza i Niedźwiedź".