Wizyta w PM nr 10 "Świat Fantazji" w Słupsku!

DSC07127 05 października 2017 r. pracownicy CKiJR odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 10 „Świat Fantazji" w Słupsku. Podczas naszej wizyty dzieci wzięły udział w zajęciach pt.: „Rosyjskie tańce i stroje ludowe" (w porównaniu z polskimi, z elementami języka rosyjskiego) oraz „Poznajemy Rosję". Podczas zajęć dzieci dowiedziały się m.in.: jakiego koloru jest rosyjska flaga, do czego służy samowar, co to jest gżel i chochłoma, jakie są najbardziej znane postacie z rosyjskich bajek, poznały także wygląd najbardziej charakterystycznych elementów rosyjskich i polskich strojów ludowych oraz zapoznały się z tańcami ludowymi. Zajęcia były przeprowadzone w ramach projektu „Polsko- Rosyjski Przedszkolny Klub Tańca", dofinansowanego ze środków Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia z siedziba w Warszawie, w ramach VI Otwartego Konkursu, który realizuje obecnie Przedszkole Miejskie nr 10 "Świat Fantazji" w Słupsku.

Archiwum artykułów