O obrzędach weselnych w CKiJR!

obrzędy weselne 12 stycznia 2015 r. pierwszą wizytę w CKiJR złożyli uczniowie z Prywatnego Młodzieżowego Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Przez rozpoczęciem zajęć zapoznali się z działalnością Centrum oraz fundacji „Ruskij Mir”. Po krótkim wstępie wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną o rosyjskich i polskich obrzędach weselnych. Dowiedzieli się jakie podobieństwa i różnice występują obecnie, oraz jakie występowały w dawniejszych czasach. Druga część zajęć dotyczyła Świat Bożego Narodzenia oraz tradycji noworocznej w Rosji. Uczniowie poznali zwyczaje noworoczno-bożonarodzeniowe . Zobaczyli w jaki sposób są obchodzone święta w obrządku prawosławnym. Całość informacji zawarta była w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną.