Wyjazdowe zajęcia z przedszkolakami

13 oraz 14 stycznia 2015 roku zostały przeprowadzone przez CKiJR wyjazdowe zajęcia dla przedszkolaków z 32 Przedszkola Miejskiego im. Tęczowej Doliny. Zajęcia zostały zorganizowane przez filię nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbyły się w siedzibie filii na ul. Hubalczyków. 13 stycznia filię 11 odwiedziła młodsza grupa z przedszkola, natomiast 14 była to grupa starsza. Dla obydwu grupa była to pierwsza styczność z kulturą i językiem rosyjskim. Dzieci wzięły udział w zajęciach z cyklu „Poznajemy Rosję”. Dzięki prezentacji multimedialej poznały podstawowe wiadomości dotyczące Rosji: flagę, mapę, godło. Zapoznały się także z tradycyjnymi wytworami sztuki lodowej: gżelem i chochłomą. Mogły także zobaczyć przywiezione z CKiJR samowar oraz matrioszki. Odbyły się zawody w składaniu matrioszek na czas. Druga część prezentacji dotyczyła bohaterów rosyjskich bajek. Na końcu przedszkolaki obejrzały po dwa odcinki bajek „Wilk i Zając” oraz „Masza i Niedźwiedź”