Ferie z Rosją online 8.01

Ferie z Rosją Online 8.01 💻


snowman 3040230 640 Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy❗️
Dzisiejsze zadanie dla Was jest związane z piękną, mroźną, białą zimą. ☃️
Z pomocą rodziców, bądź opiekunów zapoznajcie się z informacjami na temat tego jak wygląda zima w Rosji są dostępne na naszym profilu FB. Popatrzcie na zdjęcia i obejrzyjcie film.
➡️Do końca dnia czekamy na zdjęcia Waszych prac w komentarzach pod postem na FB 
➡️Tym razem prosimy żebyście wykonali bałwanka z papieru, skorzystajcie z naszych propozycji lub uruchomcie swoją wyobraźnie❗️
➡️W poniedziałek do godziny 12.00 wybierzemy najciekawsze prace, które nagrodzimy upominkami!
Zapraszamy do wspólnej zabawy❗️

Ferie z Rosją online - 7.01 wynik zabawy :)

W naszej wczorajszej zabawie 🎉 wzięły udział dwa przedszkola Przedszkole Miejskie nr 10 i Przedszkole Miejskie nr 11, pomimo problemów technicznych dotarło do nas w sumie 27 pięknych prac🎨🖼
▶️Skorzystaliśmy z pomocy programu do losowania, upominki powędrują do Hani z PM nr 11 i do Tomka z gr V PM nr 10.
👍Gratulujemy i zapraszamy do dalszej zabawy!

Ferie z Rosją online - 7.01

 📣 Ferie z Rosją Online 💻 🇷🇺


snowman 1090261 640 Zapraszamy wszystkie dzieci do zabawy❗ DO WYGRANIA CIEKAWE UPOMINKI 🎁
Z pomocą rodziców, bądź opiekunów zapoznajcie się z informacjami na temat tradycji świątecznych i noworocznych w Rosji (są dostępne na naszym profilu FB). Na pewno dowiecie się wielu ciekawych rzeczy! ❤️
Dzisiejsze zadanie do wykonania dla Was to kolorowanka 🎨
➡️ Wybierzcie jedną z zaproponowanych przez nas na profilu FB, lub samodzielnie stwórzcie obrazek przedstawiający Dziadka Mroza.
➡️ Poproście rodziców lub opiekunów o wysłanie zdjęcia swojej pracy do nas w wiadomości❗
Macie czas do końca dzisiejszego dnia❗ Jutro do godziny 12.00 🕐 odbędzie się losowanie upominków dla uczestników zabawy❗🎁
Zapraszamy do wspólnego odkrywania Rosji❗

Uwaga!

W dniach 29.12.2020 r. - 05.01.2021 r.
Centrum Kultury
i Języka Rosyjskiego

będzie NIECZYNNE!

Za utrudnienia przepraszamy.

Smutna informacja!

Z przykrością informujemy, iz w dniu dzisiejszym po długiej walce z chorobą odszedł Vladimir Sztokman, nasz przyjaciel, poeta, tłumacz i wykonawca piosenki autorskiej.unnamed

Szkoła online

Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego

Ponad 1000 zagranicznych studentów rozpoczęło studia w ramach projektu "Szkoła online PUP".
Wyjątkowy projekt, jest realizowany przez Uniwersytet od ponad trzech lat. W tym czasie liczba studentów wzrosła z 70 do 1700.
Ten nowy etap rozwoju szkoły online, pozwala nie tylko zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na wysokiej jakości i przystępne cenowo dodatkowe kształcenie, ale także zorganizować spójną naukę dla studentów zagranicznych.
Na początku grudnia odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów szkół średnich z Łotwy: około 1000 dzieci miało zajęcia z języka rosyjskiego, literatury, historii, matematyki, biologii, fizyki, geografii i chemii.
Dziś projekt obejmuje nie tylko zajęcia dla uczniów ostatniej klasy, ale także zajęcia dla klas 6-9 prowadzone przez najlepszych wykładowców uczelni.
„W projekcie uczestniczy obecnie ponad 1700 uczniów z zagranicy. Pierwsza sesja już się odbyła, a sądząc po informacji zwrotnej, nasi uczestnicy byli zadowoleni. A jeszcze bardziej zadowoleni byli rodzice dzieci, z których wielu z zainteresowaniem oglądało wszystkie wykłady” -Dmitrij Ptiuszkin, dyrektor Centrum Badań Językowych.
Dmitrij Wiktorowicz podkreślił również, że realizacja takich projektów nauczania na odległość w czasie pandemii jest szczególnie ważnym obszarem działalności PUP. W roku akademickim wyraźnie wzrosło zapotrzebowanie na prowadzenie tego typu projektów, a w tym przypadku Uniwersytet wychodzi na przeciw i dokłada ogromnych starań, aby zapewnić wysokiej jakości edukację tym, którzy są nią naprawdę zainteresowani.
Wszystkie nagrania z zajęć są dostępne za darmo, każdy może obejrzeć wykłady tutaj.
Wykłady

spbgu

II Międzynarodowa Olimpiada Internetowa

W olimpiadzie online z języka rosyjskiego jako obcego Państwowego Uniwersytetu Petersburskiego i Ministerstwa Edukacji, wzięło udział 9,500 osób ze 150 krajów.
II Międzynarodowa Olimpiada Internetowa Państwowego Uniwersytetu Petersburskiego i Ministerstwa Edukacji Federacji Rosyjskiej na temat języka rosyjskiego jako obcego osiągnęła nowy rekord w liczbie uczestników. W tym roku w jej pracach bierze udział 9500 osób ze 150 krajów. Dla porównania, w ubiegłym roku wzięło w niej udział 7200 uczestników z 130 krajów.
Olimpiada online jest realizowana w ramach wsparcia grantowego ministerstwa, które wymaga udziału co najmniej 7000 uczestników z 50 krajów. W ten sposób Uniwersytet zdołał nie tylko poprawić zeszłoroczne wyniki, ale również przekroczyć zapotrzebowanie na dotacje.
Głównym celem Olimpiady jest zachowanie, zwiększenie i rozwinięcie zainteresowania obcokrajowców językiem rosyjskim i kulturą rosyjską, umiejętnościami twórczymi, stworzenie dodatkowych warunków do wspierania i rozwoju języka rosyjskiego za granicą. Wydarzenie to ma również na celu promowanie państwowego systemu testowania języka rosyjskiego jako obcego (SOFT).
W dzisiejszym środowisku, gdzie z jednej strony ludzie mają więcej czasu na edukację, ale mniej możliwości sprawdzenia własnej wiedzy, internetowa olimpiada w pełni zaspokaja potrzeby obcokrajowców uczących się języka rosyjskiego. Potwierdzeniem tego stwierdzenia jest fakt, że liczba uczestników wzrosła o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Dmitrij Ptyuszkin, dyrektor Centrum Badań Językowych na Uniwersytecie Stanowym w Sankt Petersburgu
Konkurs intelektualny odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: 12-16 lat i 17-30 lat. Na etapie kwalifikacyjnym uczestnicy rozwiązują testy z zadaniami typu zamkniętego (z wyborem jednego lub kilku wariantów odpowiedzi), zadania typu otwartego, w których konieczne jest podanie opracowanej odpowiedzi, a także zadania kreatywne o podwyższonej złożoności. Test sprawdza znajomość gramatyki, słownictwa i składni języka rosyjskiego.
W ramach finału uczestnikom zostaną zaproponowane różne zadania, w tym te o wysokim stopniu złożoności. Oba etapy odbywają się w systemie punktowym, który zapewnia kontrolę nad egzaminami online. Dzięki zdalnemu formatowi, w olimpiadzie biorą udział miłośnicy języka rosyjskiego z Łotwy, Ukrainy, USA, Singapuru, Nowej Zelandii, Ghany, Syrii, Białorusi, Grecji, Włoch, Wenezueli i innych krajów.

Wyniki II Międzynarodowej Olimpiady Internetowej Państwowego Uniwersytetu Petersburskiego z języka rosyjskiego jako obcego zostaną ogłoszone pod koniec grudnia 2020 roku.

olimpiada r

Aleksandra Nikołajewna Pachmutowa

Dziś, 9 listopada swoje 91 urodziny obchodzi Aleksandra Nikołajewna Pachmutowa, ros. Александра Николаевна Пахмутова – radziecka i rosyjska kompozytorka piosenek popularnych i muzyki poważnej, m.in. dla orkiestr symfonicznych. Wśród ponad 400 skomponowanych
przez nią piosenek wymienić można np. Nadzieję (Надежда) śpiewaną przez Annę German, Puszczę Białowieską (Беловежская пуща), serię piosenek pt. Gwiazdozbiór Gagarina (Созвездие Гагарина) oraz serię melodii skomponowanych z okazji igrzysk olimpijskich w Moskwie
1980 na czele z Do widzenia Moskwo (До свиданья, Москва, до свиданья, który to utwór na uroczystości zamknięcia igrzysk olimpijskich wykonał Lew Leszczenko). Pachmutowa napisała także muzykę do licznych filmów. Wiele z tekstów do piosenek kompozytorki stworzył
jej mąż Nikołaj Dobronrawow.

Wszystkiego najlepszego!

289845770 0 536 1777 1535 600x0 80 0 0 0c9021a704c3780b6d343c9f907fbee8

Галерия

 • akademia.JPG
 • bn.JPG
 • DSC05887.JPG
 • DSC05940.JPG
 • DSC05946.JPG
 • DSC06067.JPG
 • filia1.JPG
 • kazachowie.JPG
 • kombatanci.JPG
 • kombatanci1.JPG
 • lermontowk3.JPG
 • podsumowaniewoland.JPG
 • quiz.JPG
 • soczi2.jpg
 • sp4kreml2.JPG
 • UTW1.JPG
 • UTW2.JPG
 • _DSC1999.JPG
 • _DSC2184_Medium.JPG
 • _DSC2374_Medium.JPG
 

Партнеры


 
           

 

100

 

     
                   
 
 

РЦ Фонда Русский мир