Informacja!

Informujemy, że 02.05 (czwartek) CKiJR będzie nieczynne.

Przepraszamy za utrudnienia!

UWAGA!

W dniu 7.02.2019 (czwartek)

od godz. 13.00 CKiJR będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy!

Uwaga!

CKiJR będzie nieczynne od 12.09 do 17.09 z powodu choroby. 13.09 nie dobędzie się pokaz w ramach działalności Klubu Miłośnków Kina Rosyjskiego.

Przepraszamy za utrudnienia!

Zmiana godzin pracy!

UWAGA!

Informujemy, że w okresie nauki szkolnej tj. od 3 września 2018 do 28 czerwca 2019, następuje zmiana godzin pracy CKiJR. Centrum będzie otwarte od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

poniedziałek: 10-15

wtorek-piątek: 12-18

Sukces młodych artystów w Pradze!

Młodzi wykonawcy ze Słupsku wzięli udział w międzynarodowym konkursie „Пражская романсиада” który odbył się w ramach międzynarodowego projektu „Golden World Music”. „ Романсиада” to prestiżowy konkurs dla wykonawców rosyjskich romansów z całego świata. Jego finał odbywa się w Moskwie. Konkurs rozwija się dynamicznie i od ubiegłego roku wychodzi poza granice Rosji i odbywa się w różnych miastach Europy. Biorą w nim udział osoby w różnym wieku, zarówno profesjonalni artyści jak i zwykli miłośnicy rosyjskich romansów.

21 października w Pradze wystąpili: Wanesa Dyś - ucząca się śpiewu w Młodzieżowym Domu Kultury w Słupsku, oraz Grzegorz Pelutis - student Akademii Sztuki w Szczecinie. Występy słupszczan zakończyły się dużym sukcesem. Wanesa Dyś zwyciężyła w kategorii muzyka estradowa, natomiast Grzegorz Pelutis zajął 3 miejsce w kategorii śpiew operowy. Obydwoje uczą się języka rosyjskiego w Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego w Słupsku. Wielokrotnie brali także udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Rosyjskiej organizowanym przez CKijR oraz MDK w Słupsku. Ich opiekunem podczas wizyty w Pradze była kierownik CKiJR- Anna Łanska.

Wieczorek z Ałłą Pugaczową

24 listopada 2016 w auli Słupskiej Izby Przemysłowo-Handlowej odbył się wieczorek muzyczny „Женщина, которая поёт”, poświęcony diwie rosyjskiej sceny- Ałłie Pugaczowej. Podczas spotkania można było obejrzeć archiwalne zdjęcia artystki, dowiedzieć się ciekawostek związanych z jej karierą i biografią, oraz przede wszystkim usłyszeć jej piosenki.

Rosyjski teatr ludowy

31.10.2016 studenci Rosyjskiego Państwowego Instytutu Sztuk Scenicznych w Petersburgu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademi Sztuki w Szczecinie przygotowali prezentację o rosyjskim teatrze ludowym i muzyce dla dzieci ze Szkolnego Zespołu Artystycznego Marzenie (SP2 Słupsk). Młodzi artyści zapoznali się z historią i formami teatru, folklorem, pieśniami oraz tradycyjnymi rosyjskimi tańcami. Zaproszona przez Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego studentka teatrologii - Anna Kuvayeva, 2.11 kontynuowała warsztaty teatralne w Szkole Podstawowej nr 2, podczas zajęć zespołu.

Галерия

РЦ Фонда Русский мир